• A-
  • A
  • A+
E hënë, 23 Shtator 2018, 

Rajon

Policia e Shqipërisë ka shkatërruar një bandë të rrezikshme kriminale

Policia e Shqipërisë ka shkatërruar një bandë të rrezikshme kriminale

Tiranë, 22 shtator 2018 (MIA) - Policia e Republikës së Shqipërisë dhe prokuroria e Krimeve të Rënda... më tepër...

 
"Koha Ditore": Thaçi do t’ia kthejë Serbisë "dhuratën" e Rankoviqit

"Koha Ditore": Thaçi do t’ia kthejë Serbisë "dhuratën" e Rankoviqit

Prishtinë, 22 shtator 2018 (MIA) - Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi mendon se një pjesë të territo... më tepër...

Haradinaj: Në dialog në asnjë mënyrë nuk duhet të përfshihet mundësia e korrigjimit të kufijve

Haradinaj: Në dialog në asnjë mënyrë nuk duhet të përfshihet mundësia e korrigjimit të kufijve

Prishtinë, 22 shtator 2018 (MIA) - Kërkimfalja nga ana e Serbisë duhet të jetë parakusht për të arri... më tepër...

Lavrov: Gënjeshtër është teza se Ballkani duhet të bëjë përzgjedhjen midis Perëndimit dhe Rusisë

Lavrov: Gënjeshtër është teza se Ballkani duhet të bëjë përzgjedhjen midis Perëndimit dhe Rusisë

Banja Lukë, 21 shtator 2018 (MIA) - Ministri rus i Punëve të Jashtme, Sergej Lavrov deklaroi sot në ... më tepër...

ANA-MPA: Cipras dhe Kamenos për marrëveshjen e Prespës përsëri do të bisedojnë në mars të vitit të ardhshëm

ANA-MPA: Cipras dhe Kamenos për marrëveshjen e Prespës përsëri do të bisedojnë në mars të vitit të ardhshëm

Athinë, 21 shtator 2018 (MIA) - Në mars të vitit të ardhshëm partnerët e koalicionit në Qeverinë gre... më tepër...

Kryemadhi: Paratë nga droga shkojnë ose te Rama ose te ndërkombëtarët

Kryemadhi: Paratë nga droga shkojnë ose te Rama ose te ndërkombëtarët

Tiranë, 21 shtator 2018 (MIA) -  Monika Kryemadhi, kryetarja e partisë së tretë sipas madhësisë në S... më tepër...

Kocijançiç e paralajmëroi Prishtinën dhe Tiranën për t'i respektuar dispozitat e MSA-së

Kocijançiç e paralajmëroi Prishtinën dhe Tiranën për t'i respektuar dispozitat e MSA-së

Bruksel, 21 shtator 2018 (MIA) - Zëdhënësja e Komisionit Evropian, Maja Kocijançiç, sot e paralajmër... më tepër...

Rama për idenë për korrigjim të kufijve: ndodhemi para një shansi historik

Rama për idenë për korrigjim të kufijve: ndodhemi para një shansi historik

Tiranë, 21 shtator 2018 (MIA) - Kryeministri shqiptar Edi Rama, duke e komentuar idenë për korrigjim... më tepër...

Lavrov: Askush nuk duhet të krijojë konflikte në Ballkan

Lavrov: Askush nuk duhet të krijojë konflikte në Ballkan

Sarajevë, 21 shtator 2018 (MIA) - Shefi i diplomacisë ruse Sergej Lavrov, në konferencën e përbashkë... më tepër...

Patrulla të përbashkëta të Turqisë dhe SHBA-së në Sirinë Veriore

Patrulla të përbashkëta të Turqisë dhe SHBA-së në Sirinë Veriore

Ankara, 21 shtator 2018 (MIA) - Turqia dhe SHBA-ja  pothuajse i përfunduan përgatitjet  në lidhje me... më tepër...

Turqia do të vazhdojë me operacionet tejkufitare në Siri

Turqia do të vazhdojë me operacionet tejkufitare në Siri

Stamboll, 21 shtator 2018 (MIA) - Turqia do të vazhdojë me operacionet tejkufitare, qëllimi i të cil... më tepër...

Mas: Zgjidhje është pajtimi, jo ndryshim i kufijve

Mas: Zgjidhje është pajtimi, jo ndryshim i kufijve

Athinë, 21 shtator 2018 (MIA) - Mënyrë e vetme e mirë që të zgjidhjen çështjet në kuadër të dialogut... më tepër...

Thaçi kërkon vendimet që do t'i nënshkruajë me Vuçiqin të mos ratifikohen në Kuvend

Thaçi kërkon vendimet që do t'i nënshkruajë me Vuçiqin të mos ratifikohen në Kuvend

Prishtinë, 21 shtator 2018 (MIA) - Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi po përpiqet për t'ia mundësuar... më tepër...

Gjermania dhe Franca do t'i ndihmojnë Ballkanit Perëndimor në përballje me trafikimin ilegal me armë

Gjermania dhe Franca do t'i ndihmojnë Ballkanit Perëndimor në përballje me trafikimin ilegal me armë

Tiranë, 20 shtator 2018 (MIA) - Gjermania dhe Franca filluan projekte për luftën kundër trafikimit i... më tepër...

Kisha Katolike e Kosovës kundër ndryshimit të kufijve

Kisha Katolike e Kosovës kundër ndryshimit të kufijve

Prishtinë, 20 shtator 2018 (MIA) - Drejtuesi i Kishës Katolike në Kosovë Don Lush Gjergji, ka dalë h... më tepër...

Merkel paralajmëroi negociata të emigrantëve me Afrikën Veriore sipas modelit të marrëveshjes turke

Merkel paralajmëroi negociata të emigrantëve me Afrikën Veriore sipas modelit të marrëveshjes turke

Salcburg, 20 shtator 2018 (MIA) - Kancelarja gjermane Angela Merkel deklaroi se Bashkimi Evropian du... më tepër...

Deputeti opozitar kërkon nga Thaçi të nënshkruajë marrëveshje me liderët e Luginës së Preshevës

Deputeti opozitar kërkon nga Thaçi të nënshkruajë marrëveshje me liderët e Luginës së Preshevës

Prishtinë, 20 shtator 2018 (MIA) - Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje (VV) Liburn Aliu kërkoi nga pres... më tepër...