Botë

Bill Kozbi shkon në burg për sulm seksual

Bill Kozbi shkon në burg për sulm seksual

Los Angjelos, 25 shtator 2018 (MIA) - Bill Kozbi u dënua me 3-10 vjet burg për drogimin dhe sulmin s... më tepër...

 
Tramp në KB: Hedhim poshtë globalizmin, pranojmë patriotizmin

Tramp në KB: Hedhim poshtë globalizmin, pranojmë patriotizmin

Nju-Jork, 25 shtator 2018 (MIA) - Presidenti i SHBA-së, Donald Tramp në fjalimin e sotëm në Asamblen... më tepër...

Tramp: Nuk planifikoj të takohem me presidentin e Iranit

Tramp: Nuk planifikoj të takohem me presidentin e Iranit

Nju-Jork, 25 shtator 2018 (MIA) - Presidenti i SHBA-së Donald Tramp sot deklaroi se nuk ka plane që ... më tepër...

SHBA-ja vendosi sanksione për zonjën e parë të Venezuelës dhe bashkëpunëtorët e Maduros

SHBA-ja vendosi sanksione për zonjën e parë të Venezuelës dhe bashkëpunëtorët e Maduros

Uashington, 25 shtator 2018 (MIA) - Administrata e presidentit amerikan Donald Tramp sot vendosi san... më tepër...

Nga Libia me fillimin e vitit 2018 janë kthyer 50.000 sirianë

Nga Libia me fillimin e vitit 2018 janë kthyer 50.000 sirianë

Bejrut, 25 shtator 2018 (MIA) - Nga Libia prej fillimit të vitit, janë kthyer 50.000 sirian në shtëp... më tepër...

Guteresh: Multikulturalizmi është në goditje kur është më i nevojshëm

Guteresh: Multikulturalizmi është në goditje kur është më i nevojshëm

Nju-Jork, 25 shtator 2018 (MIA) - Sekretari i përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Antonio Guteresh ... më tepër...

Netanjahu: Izraeli do të vazhdojë me operacione ushtarake në Siri

Netanjahu: Izraeli do të vazhdojë me operacione ushtarake në Siri

Jerusalem, 25 shtator 2018 (MIA) - Kryeministri izraelit Benjamin Netanjahu sot deklaroi se Izraeli ... më tepër...

Agjencia iraniane e lajmeve Fars publikoi video me kërcënime ndaj Abu Dabit dhe Riadit

Agjencia iraniane e lajmeve Fars publikoi video me kërcënime ndaj Abu Dabit dhe Riadit

Teheran, 25 shtator 2018 (MIA) - Agjencia iraniane e lajmeve Fars, për të cilën besohet se është e a... më tepër...

Irani e refuzoi propozimin për takim në nivel të lartë me SHBA-në

Irani e refuzoi propozimin për takim në nivel të lartë me SHBA-në

Teheran, 25 shtator 2018 (MIA) - Këshilltari i lartë i liderit suprem të Iranit, ajatollahu Ali Hamn... më tepër...

Irani i akuzoi separatistët islamistë për sulmin në Ahvaz

Irani i akuzoi separatistët islamistë për sulmin në Ahvaz

Teheran, 25 shtator 2018 (MIA) - Autoritetet iraniane sot njoftuan se sulmi ndaj paradës ushtarake n... më tepër...

Kinë: SHBA-ja po na mban thikën në fyt për kontestin tregtar

Kinë: SHBA-ja po na mban thikën në fyt për kontestin tregtar

Pekin, 25 shtator 2018 (MIA) - Me vendosjen e doganave për importin e mallrave kineze, SHBA-ja "ia m... më tepër...

Forcat amerikane vranë 25 civilë në dy sulme në Afganistan

Forcat amerikane vranë 25 civilë në dy sulme në Afganistan

Kabul, 25 shtator 2018 (MIA) - Aeroplanët ushtarakë amerikanë kanë kryer dy sulme në Afganistan, me ... më tepër...

Në Iran janë arrestuar 22 persona lidhur me sulmin në paradën ushtarake

Në Iran janë arrestuar 22 persona lidhur me sulmin në paradën ushtarake

Teheran, 25 shtator 2018 (MIA) - Autoritetet iraniane kumtuan se kanë arrestuar 22 persona lidhur me... më tepër...

SHBA-ja miratoi shitje të re të pajisjeve ushtarake për Tajvanin

SHBA-ja miratoi shitje të re të pajisjeve ushtarake për Tajvanin

Uashington, 25 shtator 2018 (MIA) - Departamenti amerikan i Shtetit njoftoi sot se ka miratuar shitj... më tepër...

Nënshkruesit e marrëveshjes bërthamore përgatisin mekanizëm për vazhdim të lidhjeve tregtare me Iranin

Nënshkruesit e marrëveshjes bërthamore përgatisin mekanizëm për vazhdim të lidhjeve tregtare me Iranin

Nju-Jork, 25 shtator 2018 (MIA) - Pesë nga shtetet nënshkruese të marrëveshjes bërthamore me Iranin ... më tepër...

Themeluesit e Instagramit e braktisin kompaninë

Themeluesit e Instagramit e braktisin kompaninë

San-Francisko, 25 shtator  2018 (MIA) - Themeluesit e rrjetit të popullarizuar social Instagram, Kev... më tepër...

Tramp dhe Makron biseduan për situatën në Siri dhe çështjet tregtare

Tramp dhe Makron biseduan për situatën në Siri dhe çështjet tregtare

Nju-Jork, 25 shtator 2018 (MIA) - Presidenti i SHBA-së, Donald Tramp dhe ai i Francës, Emanuel Makro... më tepër...

Mozaik

Shitet shtëpia e modës "Versaçe"

Gazeta italiane "Koriere dela sera" sot kumtoi se ...

NASA zbuloi dy planete të reja

Vetëm pesë muaj pas nisjes, teleskopi orbital i NA...

Maqedonia e konfirmoi pjesëmarrjen në Eurovizionin 2019

Maqedonia e konfirmoi pjesëmarrjen në Eurovizionin...

Në Las Vegas hapet muzeu i marihuanës

Muzeu i marihuanës sot do të hapet në "qytetin e m...

Në Hënë ndodhet një njeri i varrosur

Në Hënë ka shumë "mbeturina" nga njerëzit që e kan...