• A-
  • A
  • A+
E hënë, 23 Shtator 2018, 

Evropë

Në Rusi protesta për shkak të rritjes së kufirit të moshës për pensionim

Në Rusi protesta për shkak të rritjes së kufirit të moshës për pensionim

Moskë, 22 shtator 2018 (MIA) - Mijëra njerëz sot protestuan në mbarë Rusinë për shkak të planit të Q... më tepër...

 
Poroshenko e padit Bi-Bi-Si-në për shpifje për shkak të një shkrimi për takim me Trampin

Poroshenko e padit Bi-Bi-Si-në për shpifje për shkak të një shkrimi për takim me Trampin

Kiev, 22 shtator 2018 (MIA) - Presidenti ukrainas Petro Poroshenko e padit rrjetin televiziv britani... më tepër...

Llavrov: Rusia nuk përzihet në referendumin në Maqedoni

Llavrov: Rusia nuk përzihet në referendumin në Maqedoni

Banja Llukë, 21 shtator 2018 (MIA) - Ministri rus i Punëve të Jashtme Sergej Lavrov sot në Banja Llu... më tepër...

Tereza Mej i bëri thirrje BE-së të japë alternativë për propozimet e saj për Bregzit

Tereza Mej i bëri thirrje BE-së të japë alternativë për propozimet e saj për Bregzit

Londër, 21 shtator 2018 (MIA) - Kryeministrja britanike Tereza Mej deklaroi se BE-ja duhet të japë a... më tepër...

Sondazh: Rrite mbështetja për partinë ultra të djathtë AfD

Sondazh: Rrite mbështetja për partinë ultra të djathtë AfD

Berlin, 21 shtator 2018 (MIA) - Alternativa ultra e djathtë për Gjermaninë (AfD) për herë të parë ës... më tepër...

Era e fuqishme anuloi qindra fluturime  nga aeroporti holandez S'hiphol

Era e fuqishme anuloi qindra fluturime nga aeroporti holandez S'hiphol

Hagë, 21 shtator 2018 (MIA) - Më shumë se 100 fluturime janë anuluar sot në aeroportin holandez S'hi... më tepër...

Drejtori i Agjencisë DPA zgjidhet kryetar i Aleancës Evropiane të Agjencive Informative (EANA)

Drejtori i Agjencisë DPA zgjidhet kryetar i Aleancës Evropiane të Agjencive Informative (EANA)

Varshavë, 21 shtator 2018 (MIA) - Asambleja e Përgjithshme e Aleancës Evropiane të Agjencive Informa... më tepër...

Grejling: Do të ketë Bregzit pa marrëveshje nëse BE-ja nuk heq dorë nga kufiri irlandez

Grejling: Do të ketë Bregzit pa marrëveshje nëse BE-ja nuk heq dorë nga kufiri irlandez

Londër, 21 shtator 2018 (MIA) - Britania e Madhe do të largohet nga Bashkimi Evropian pa marrëveshje... më tepër...

Bregzit: Britania e Madhe druan për Irlandën Veriore, ndërsa BE-ja për tregun evropian

Bregzit: Britania e Madhe druan për Irlandën Veriore, ndërsa BE-ja për tregun evropian

Salcburg, 20 shtator 2018 (MIA) - Anëtarët e Bashkimin Evropian sot e refuzuan kërkesën britanike pë... më tepër...

Mej druan se BE-ja do të insistojë në plan që mund ta shkatërrojë Britaninë e Madhe

Mej druan se BE-ja do të insistojë në plan që mund ta shkatërrojë Britaninë e Madhe

Salcburg, 20 shtator 2018 (MIA) - Britania e Madhe dhe Bashkimi Evropian nuk arritën avancim në sami... më tepër...

Nuk ka përparim  në samitin për bregzit në Salcburg

Nuk ka përparim në samitin për bregzit në Salcburg

Salcburg, 20 shtator 2018 (MIA) - Britania e Madhe dhe partnerët e saj të Bashkimit Evropian as sot,... më tepër...

Tramp ka propozuar ndërtimin e murit në Sahara që të parandalohet emigrimi ilegal në Evropë

Tramp ka propozuar ndërtimin e murit në Sahara që të parandalohet emigrimi ilegal në Evropë

Madrid, 20 shtator 2018 (MIA) - Presidenti i SHBA-së, Donald Tramp i ka propozuar shefit të diplomac... më tepër...

Vala e ajrit të ftohtë arktik po e kaplon Evropën

Vala e ajrit të ftohtë arktik po e kaplon Evropën

Zagreb, 20 shtator 2018 (MIA) - Moti i ngrohtë i shtatorit së shpejti do të marrë fund dhe tashmë ja... më tepër...

Katër fëmijë e humbën jetën pasi një tren goditi një biçikletë në Holandë

Katër fëmijë e humbën jetën pasi një tren goditi një biçikletë në Holandë

Hagë, 20 shtator 2018 (MIA) - Katër fëmijë e humbën jetën, ndërsa dy persona janë lënduar më rëndë s... më tepër...

Gjatë fundjavës në Munih fillon festivali i njohur "Oktoberfest"

Gjatë fundjavës në Munih fillon festivali i njohur "Oktoberfest"

Munih, 20 shtator 2018 (MIA) - Rrethoja të reja për siguri, video-kamera plotësuese, më shumë policë... më tepër...

Karton i parë i kuq për Ronaldon në Ligën e kampionëve (video)

Karton i parë i kuq për Ronaldon në Ligën e kampionëve (video)

Valensia, 20 shtator 2018 (MIA) - Kristiano Ronaldo pati debutim të pakëndshëm për Juventusin në Lig... më tepër...

Liderët e BE-së nuk arritën përparim në bisedimet për emigracionin në Salcburg

Liderët e BE-së nuk arritën përparim në bisedimet për emigracionin në Salcburg

Salcburg, 20 shtator 2018 (MIA) - Liderët e Bashkimit Evropian nuk arritën përparim të dukshëm në te... më tepër...