• A-
  • A
  • A+
E enjte, 26 Prill 2018, 

Mbrojte dhe siguri

Argëtim Vojnika komandant i ri në SP - Dibër

Argëtim Vojnika komandant i ri në SP - Dibër

Dibër, 26 prill 2018 (MIA) - Argëtim Vojnika prej sot është komandanti i ri i Stacionit Policor me k... më tepër...

 
Një vajzë është lënduar rëndë, me automjet ka dalë nga rruga afër Kavadarit

Një vajzë është lënduar rëndë, me automjet ka dalë nga rruga afër Kavadarit

Shkup, 26 prill 2018 (MIA) - Një vajzë 20-vjeçare nga Kavadari dke ja dalë nga rruga rajonale Kavada... më tepër...

Konfirmohet identiteti i viktimës nga Resnja

Konfirmohet identiteti i viktimës nga Resnja

Shkup, 26 prill 2018 (MIA) - Policia e ka konfirmuar identitetin e personit për të cilin dje u njoft... më tepër...

Shekerinska për vizitë zyrtare në SHBA, do të takohet me sekretarin e mbrojtjes Matis (video)

Shekerinska për vizitë zyrtare në SHBA, do të takohet me sekretarin e mbrojtjes Matis (video)

Shkup, 26 prill (MIA) - Zëvendës kryeministrja dhe ministrja e Mbrojtjes, Radmilla Shekerinska qëndr... më tepër...

Një këmbësor dhe një motoçiklist të lënduar rëndë, ndërsa dy persona më lehtë të lënduar në shtatë aksidente në Shkup

Një këmbësor dhe një motoçiklist të lënduar rëndë, ndërsa dy persona më lehtë të lënduar në shtatë aksidente në Shkup

Shkup, 26 prill 2018 (MIA) - Një këmbësor dhe një motoçiklist janë  lënduar më rëndë në dy prej gjit... më tepër...

Padi penale për shtatë persona për keqpërdorim të pozitës zyrtare

Padi penale për shtatë persona për keqpërdorim të pozitës zyrtare

Shkup, 26 prill 2018 (MIA) - Sektori i Punëve të Brendshme Veles deri te Prokuroria kompetente paras... më tepër...

Padi penale kundër Bozhinovskit dhe Delev

Padi penale kundër Bozhinovskit dhe Delev

Shkup, 25 prill 2018 (MIA) - Sektori i Punëve të Brendshme  Shkup, gjegjësisht Njësiti për krim ekon... më tepër...

Padi penale dhe paraburgim për një shkupjan për shitje të drogës

Padi penale dhe paraburgim për një shkupjan për shitje të drogës

Shkup, 25 prill 2018 (MIA) - Padi penale dhe me paraburgim u dënua një shkupjan 20-vjeçar për shitje... më tepër...

Një motoçiklist i lënduar rëndë, ndërsa tetë persona më lehtë të lënduar në 10 aksidente në Shkup

Një motoçiklist i lënduar rëndë, ndërsa tetë persona më lehtë të lënduar në 10 aksidente në Shkup

Shkup, 25 prill 2018 (MIA) - Një motoçiklist është lënduar rëndë në një nga 10 aksidentet të cilat k... më tepër...

Digjen dy kamp rimorkio dhe një objekt ndihmës në liqenin e Treskës

Digjen dy kamp rimorkio dhe një objekt ndihmës në liqenin e Treskës

Shkup, 24 prill 2018 (MIA) - Digjen dy kamp rimorkio dhe një objekt ndihmës në liqenin e Treskës. Ra... më tepër...

Dy shkupjanë kafshohen nga qen endacakë

Dy shkupjanë kafshohen nga qen endacakë

Shkup, 24 prill 2018 (MIA) - Dy shkupjanë dje në zonën qendrore të qytetit janë sulmuar dhe kafshuar... më tepër...

Është sulmuar një djalë në stacionin e autobusëve në Bit Pazar

Është sulmuar një djalë në stacionin e autobusëve në Bit Pazar

Shkup, 24 prill 2018 (MIA) - Katër persona të panjohur pardje e kanë sulmuar fizikisht një djalë 17-... më tepër...

Maqedonia është nikoqir i NATO-punëtorisë për koordinim të partneriteteve ushtarake

Maqedonia është nikoqir i NATO-punëtorisë për koordinim të partneriteteve ushtarake

Shkup, 24 prill 2018 (MIA) - Ministrja e Mbrojtjes së Republikës së Maqedonisë, Radmilla Shekerinska... më tepër...

Spasovski: MPB-ja është e vendosur të ballafaqohet me krimin dhe korrupsionin

Spasovski: MPB-ja është e vendosur të ballafaqohet me krimin dhe korrupsionin

Shkup, 23 prill 2018 (MIA) - Duhet të jemi maksimalisht përgjegjës lidhur me mënyrën në të cilën har... më tepër...

Përforcohen kontrollet e komunikacionit për  qarkullim më të sigurtë

Përforcohen kontrollet e komunikacionit për qarkullim më të sigurtë

Shkup, 23 prill 2018 (MIA) - Përforcimi i kontrolleve të komunikacionit në Shkup, por edhe në qytete... më tepër...

Shtypet me veturë një këmbësor në autostradën "Nënë Tereza"

Shtypet me veturë një këmbësor në autostradën "Nënë Tereza"

Shkup, 23 prill 2018 (MIA) - Një këmbësor 53-vjeçar nga fshati Bukoviq i Shkupit e ka humbur jetën p... më tepër...

Drejtoria e Gjashtë mori uniforma të reja

Drejtoria e Gjashtë mori uniforma të reja

Shkup, 23 prill 2018 (MIA) - Pjesëtarët e Sektorit për mbrojtjen e personaliteteve objekte të caktua... më tepër...

Mozaik

Bukureshti - qyteti i kabllove

Kryeqyteti i Rumanisë, Bukureshti mund të quhet ed...

Patate të fërguara për Kim Xhong-un në samitin në Korenë e Jugut

Ushqim zviceran nga patate të fërguara që quhet re...

Bastoret britanike hapën ankand me emrin e princit të vogël

Menjëherë pas lindjes së djalit të dytë të Uiliam ...

Edhe Pipa Midëlton pret një foshnjë

Në vigjilje të lindjes së dukeshës së Kembrixhit, ...

Kejt dhe Uilliam u bënë me djalë

Dukesha Kejt Midëlton i ka sjellë në jetë familjes...