Të tjera

Erë me shpejtësi mbi 95 kilometra në Shkup dhe në pjesët lindore të vendit

Erë me shpejtësi mbi 95 kilometra në Shkup dhe në pjesët lindore të vendit

Shkup, 24 shtator 2018 (MIA) - Erë me fuqi mbi 95 kilometra në orë e përfshiu Shkupin, por edhe pjes... më tepër...

 
Prej nesër mot i ftohtë, temperaturat e mëngjesit rreth zeros

Prej nesër mot i ftohtë, temperaturat e mëngjesit rreth zeros

Shkup, 24 shtator 2018 (MIA) - Prej nesër temperaturat në Maqedoni do të ulen për 10 deri 15 celsius... më tepër...

DPHM: Prej nesër ftohje të motit me erë të përforcuar

DPHM: Prej nesër ftohje të motit me erë të përforcuar

Shkup, 23 shtator 2018 (MIA) - Ndryshim të konsiderueshëm të motit me ftohje dhe erë të përforcuar p... më tepër...

Fillon vjeshta

Fillon vjeshta

Shkup, 23 shtator 2018 (MIA) - Vjeshta në Maqedoni dhe në hemisferën veriore të Tokës fillon sot në ... më tepër...

Mot me diell me vranësira mesatare

Mot me diell me vranësira mesatare

Shkup, 23 shtator 2018 (MIA) - Moti në Maqedoni do të jetë me diell me vranësira mesatare dhe erë të... më tepër...

Nesër fillon vjeshta

Nesër fillon vjeshta

Shkup, 22 shtator 2018 (MIA) - Vjeshta në Maqedoni dhe në hemisferën veriore të Tokës fillon nesër p... më tepër...

Njoftim për mediat

Njoftim për mediat

Shkup, 22 shtator 2018 (MIA) - Duke u nisur nga pyetjet e parashtruara nga media të ndryshme lidhur ... më tepër...

Turë me biçikleta në Çair

Turë me biçikleta në Çair

Shkup, 22 shtator 2018 (MIA) - Me rastin e Javës Evropiane të Mobilizimit e cila secilin vit organ... më tepër...

Mot me diell dhe i ngrohtë me temperaturë deri më 34 gradë Celsius

Mot me diell dhe i ngrohtë me temperaturë deri më 34 gradë Celsius

Shkup, 22 shtator 2018 (MIA) - Moti në Maqedoni sot do të jetë me diell dhe i ngrohtë me vranësira t... më tepër...

Shënohet Dita pa automobila në Shkup

Shënohet Dita pa automobila në Shkup

Shkup, 21 shtator 2018 (MIA) - Në suaza të "Javës evropiane të mobilitetit" në Shkup sot u mbajt def... më tepër...

E premtja e ardhshme ditë jo pune për pjesëtarët e komunitetit boshnjak

E premtja e ardhshme ditë jo pune për pjesëtarët e komunitetit boshnjak

Shkup, 21 shtator 2018 (MIA) - Konform Ligjit për festa të Republikës së Maqedonisë, 28 Shtatori (e ... më tepër...

Paradë me biçikleta në Shkup

Paradë me biçikleta në Shkup

Shkup, 21 shtator 2018 (MIA) - Në kuadër të Javës evropiane të mobilitetit 2018, sot në Shkup do të ... më tepër...

Shënimi i Ditës Botërore për Ngritjen e Vetëdijes të Rritjes se Fëmijëve

Shënimi i Ditës Botërore për Ngritjen e Vetëdijes të Rritjes se Fëmijëve

Shkup, 20 shtator 2018 (MIA) - Dita Botërore e Ngritjes së Vetëdijes për Rritjen e Fëmijëve - 20 Sht... më tepër...

Tërmet në Shqipëri, është ndjerë edhe në Dibër dhe Strugë

Tërmet në Shqipëri, është ndjerë edhe në Dibër dhe Strugë

Dibër, 19 shtator 2018 (MIA) - Tërmet me fuqi prej 3,6 ballë sipas Rihterit u regjsitrua pasdite në ... më tepër...

Deri të hënën mot i thatë dhe i ngrohtë, nga dita e martë ftohje e motit

Deri të hënën mot i thatë dhe i ngrohtë, nga dita e martë ftohje e motit

Shkup, 19 shtator 2018 (MIA) - Mot të ngrohtë, stabil dhe të thatë do të ketë deri të hënën, ndërsa ... më tepër...

Ademi: NATO na bashkon të gjithëve

Ademi: NATO na bashkon të gjithëve

Shkup, 18 nëntor 2018 (MIA) - Referendumin e 30 shtatorit e shohim si një akt të rëndësishëm në hist... më tepër...

Vazhdon periudha e motit të ngrohtë dhe me diell, temperatura deri 31 gradë

Vazhdon periudha e motit të ngrohtë dhe me diell, temperatura deri 31 gradë

Shkup, 19 shtator 2018 (MIA) - Moti në Maqedoni do të jetë me diell me erë të lehtë juglindore. Temp... më tepër...

Mozaik

Shitet shtëpia e modës "Versaçe"

Gazeta italiane "Koriere dela sera" sot kumtoi se ...

NASA zbuloi dy planete të reja

Vetëm pesë muaj pas nisjes, teleskopi orbital i NA...

Maqedonia e konfirmoi pjesëmarrjen në Eurovizionin 2019

Maqedonia e konfirmoi pjesëmarrjen në Eurovizionin...

Në Las Vegas hapet muzeu i marihuanës

Muzeu i marihuanës sot do të hapet në "qytetin e m...

Në Hënë ndodhet një njeri i varrosur

Në Hënë ka shumë "mbeturina" nga njerëzit që e kan...