Partitë politike

Ahmeti nga Shkupi: Më 30 shtator vuloset e ardhmja evropiane e këtij vendi (PLT)

Ahmeti nga Shkupi: Më 30 shtator vuloset e ardhmja evropiane e këtij vendi (PLT)

Shkup, 25 shtator 2018 (MIA) - Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI) ka mbajtur tubim madhështor në... më tepër...

 
PDSH zhvilloi fushatë në Strugë

PDSH zhvilloi fushatë në Strugë

Strugë, 25 shtator 2018 (MIA) - Partia Demokratike Shqiptare (PDSH), sot në kuadër të fushatës për p... më tepër...

Nikollovski: Duket paniku te LSDM-ja

Nikollovski: Duket paniku te LSDM-ja

Shkup, 25 shtator 2018  (MIA)  Në kuadër të aktiviteteve në terren të cilat i ka VMRO-DPMNE-ja në l... më tepër...

Ahmeti nga Shkupi: Më 30 shtator vendoset për të ardhmen evropiane të vendit

Ahmeti nga Shkupi: Më 30 shtator vendoset për të ardhmen evropiane të vendit

Shkup, 25 shtator 2018 (MIA) - Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI), sonte ka mbajtur tubimin qend... më tepër...

LSDM: Në vend se të përhapin lajme të rreme për marrëveshjen, VMRO-DPMNE dhe Mickoski ta thonë qëndrimin e tyre për referendumin

LSDM: Në vend se të përhapin lajme të rreme për marrëveshjen, VMRO-DPMNE dhe Mickoski ta thonë qëndrimin e tyre për referendumin

Shkup, 25 shtator 2018 (MIA) - Në vend se të përhapin lajme të rreme për marrëveshjen VMRO-DPMNE dhe... më tepër...

Lëvizja BESA mbajti takim në Saraj

Lëvizja BESA mbajti takim në Saraj

Shkup, 25 shtator 2018 Lëvizja BESA mbrëmë qëndroi në Saraj, ku me sukses ka realizuar tubimin me q... më tepër...

BESA në takim me qytetarët në Kumanovë

BESA në takim me qytetarët në Kumanovë

Kumanovë, 25 shtator 2018 (MIA) - Qyteti i Kumanovës ishte ndalesa e radhës e Lëvizjes Besa, për fus... më tepër...

LSDM: Mickoski prononcou, a do të hysh në BE dhe NATO si maqedonas ose do të mbetesh vetë dhe i izoluar

LSDM: Mickoski prononcou, a do të hysh në BE dhe NATO si maqedonas ose do të mbetesh vetë dhe i izoluar

Shkup, 25 shtator 2018 (MIA) - Gjashtë ditë deri në referendumin për të ardhmen, Hristijan Mickovski... më tepër...

BDI debat në UT : Përfitimet e bujqësisë me anëtarësimin e vendit në BE dhe NATO

BDI debat në UT : Përfitimet e bujqësisë me anëtarësimin e vendit në BE dhe NATO

Tetovë, 24 shtator 2018 (MIA) - Në Universitetin e Tetovës, gjegjësisht në  Fakultetin e Teknologjis... më tepër...

VMRO-DPMNE: Pushteti të tregojë se çka do të ndryshohet në Preambulën dhe Kushtetutën

VMRO-DPMNE: Pushteti të tregojë se çka do të ndryshohet në Preambulën dhe Kushtetutën

Shkup, 24 shtator 2018 (MIA) - Nikolla Dimitrov gënjen dhe humbet në kontradiktat. Duket se qëllimi ... më tepër...

Dëmtohen dy Shtabe të LSDM-së në Kumanovë, arrestohet një person

Dëmtohen dy Shtabe të LSDM-së në Kumanovë, arrestohet një person

Kumanovë, 24 shtator 2018 (MIA) - Janë dëmtuar xhamat e dy Shtabeve të ndara të partisë politike LSD... më tepër...

ASH: Të dëmtuarve të rastit "Sopoti" Ministria e Drejtësisë t'ua kompensojë dëmin

ASH: Të dëmtuarve të rastit "Sopoti" Ministria e Drejtësisë t'ua kompensojë dëmin

Shkup, 24 shtator 2018 (MIA)  Të burgosurit e Rastit të Sopotit, nuk kanë me as jetë e as shpresë t... më tepër...

Kostadinov: Para vendimit të rëndësishëm në historinë e Maqedonisë, Mickoski tenton të sulmojë të ardhmen e vendit

Kostadinov: Para vendimit të rëndësishëm në historinë e Maqedonisë, Mickoski tenton të sulmojë të ardhmen e vendit

Shkup, 24 shtator 2018 (MIA) - Në ditët e fundit të vendimit më të rëndësishëm të historisë së pavar... më tepër...

VMRO-DPMNE: Qytetarët të sjellin vendim të drejtë se si dhe çfarë do të bëjnë më 30 shtator

VMRO-DPMNE: Qytetarët të sjellin vendim të drejtë se si dhe çfarë do të bëjnë më 30 shtator

Shkup, 24 shtator 2018 (MIA) - Askush nuk ka të drejtë të luajë me identitetin, traditën, historinë ... më tepër...

LSDM: Ivanov nuk është ai i cili vendos për të ardhmen, qytetarët do ta  sjellin vendimin

LSDM: Ivanov nuk është ai i cili vendos për të ardhmen, qytetarët do ta sjellin vendimin

Shkup, 24 shtator 2018 (MIA) - Në javën kyçe për të ardhmen e shtetit dhe qytetarëve të saj, Gjorge ... më tepër...

LSDM: A ka plan Mickoski për të ardhmen evropiane të Maqedonisë

LSDM: A ka plan Mickoski për të ardhmen evropiane të Maqedonisë

Shkup, 23 shtator 2018 (MIA) - "Hajde Mickoski, nëse nuk ke plan për bojkot përkrahe planin për hyrj... më tepër...

Dimitrov në Manastir: Përgjegjësinë për të ardhmen e kemi të gjithë

Dimitrov në Manastir: Përgjegjësinë për të ardhmen e kemi të gjithë

Manastir, 23 shtator 2018 (MIA) - Dita e 30 shtatorit është një shkallë shumë e rëndësishme  drejt t... më tepër...

Mozaik

Shitet shtëpia e modës "Versaçe"

Gazeta italiane "Koriere dela sera" sot kumtoi se ...

NASA zbuloi dy planete të reja

Vetëm pesë muaj pas nisjes, teleskopi orbital i NA...

Maqedonia e konfirmoi pjesëmarrjen në Eurovizionin 2019

Maqedonia e konfirmoi pjesëmarrjen në Eurovizionin...

Në Las Vegas hapet muzeu i marihuanës

Muzeu i marihuanës sot do të hapet në "qytetin e m...

Në Hënë ndodhet një njeri i varrosur

Në Hënë ka shumë "mbeturina" nga njerëzit që e kan...