• A-
  • A
  • A+
E premte, 20 Prill 2018, 

Sport

Shkëndija e mundi Vardarin dhe tani gjendet një pikë nga titulli

Shkëndija e mundi Vardarin dhe tani gjendet një pikë nga titulli

Shkup, 18 prill 2018 (MIA) - Shkëndija në Shkup e mundi Vardarin me rezultat 2:3 në xhiron e 28-të t... më tepër...

 
Kampionati shtetëror i Maqedonisë   në karatenë tradicionale

Kampionati shtetëror i Maqedonisë në karatenë tradicionale

Shkup, 15 prill 2018 (MIA) - Federata e karatesë tradicionale e Maqedonisë (FKTM) sot në qendrën e B... më tepër...

Osmani para finales me Pelisterin: Cilësia është në anën e Shkëndijës

Osmani para finales me Pelisterin: Cilësia është në anën e Shkëndijës

Tetovë, 12 prill 2018 (MIA) - Trajneri i Shkëndijës, Qatip Osmani para finales së Kupës së Maqedonis... më tepër...

Kupa e Maqedonisë: Pelisteri dhe Shkëndija në betejë për trofeun

Kupa e Maqedonisë: Pelisteri dhe Shkëndija në betejë për trofeun

Shkup, 11 prill 2018 (MIA) - Mbrojtësi aktual i trofeut në Kupën e Maqedonisë, Pelisteri, është udhë... më tepër...

Real Madridi për herë të parë do të mbajë kamp futbolli në Maqedoni

Real Madridi për herë të parë do të mbajë kamp futbolli në Maqedoni

Shkup, 11 prill 2018 (MIA) - Fondacioni Real Madrid Kampus Ekspirians vjen në Maqedoni me projekt pë... më tepër...

Siti dhe Borusia të interesuar për Elmasin

Siti dhe Borusia të interesuar për Elmasin

Berlin, 3 prill 2018 (MIA) - Mançester Siti është një nga katër klubet të cilët shfaqin interes të j... më tepër...

Është shtyer nedshja mes Shkupit dhe Shkendisë në LPFM

Është shtyer nedshja mes Shkupit dhe Shkendisë në LPFM

Shkup, 26 mars 2018 (MIA) - Ndeshja e xhiros së 25-të të Ligës së parë të futbollit në Maqedoni mes ... më tepër...

Në Kërçovë rikonstruohen hapësirat ndihmëse të stadiumit të qytetit

Në Kërçovë rikonstruohen hapësirat ndihmëse të stadiumit të qytetit

Shkup, 26 mars 2018 (MIA) - Me programin e Federatës së Futbollit të Maqedonisë për përmirësimin e i... më tepër...

Panuçi zbulon formacionin Shqupëri-Norvegji

Panuçi zbulon formacionin Shqupëri-Norvegji

Tiranë, 26 mars 2018 (MIA) - Kombëtarja shqiptare do të luajë sot në Elbasan Arena ndeshjen e parë m... më tepër...

Maqedonia ka zbritur për një vend në listën e re të FIFA-s

Maqedonia ka zbritur për një vend në listën e re të FIFA-s

Shkup, 15 mars 2018 (MIA) - Kombëtarja e Maqedonisë në futboll shënon rënie prej një vend në rang li... më tepër...

Medalje e artë për Jasharin nga Xhudo klubi Mioki në Kupën Evropiane për kadetë

Medalje e artë për Jasharin nga Xhudo klubi Mioki në Kupën Evropiane për kadetë

Zagreb, 12 mars 2018 (MIA) - Në Kupën Evropiane për kadetë e cila u mbajt më 10 dhe 11 mars në Zagre... më tepër...

SEHA: Vardari pa probleme fitoi ndeshjen me Vojvodinën

SEHA: Vardari pa probleme fitoi ndeshjen me Vojvodinën

Novi Sad, 10 mars 2018 (MIA) - Vardari realizoi fitore prej 36:32 ndaj Vojvodinës dhe e arsyetoi rol... më tepër...

Gonezales: SEHA-n të përfundojmë pa humbje

Gonezales: SEHA-n të përfundojmë pa humbje

Shkup, 10 mars 2018 (MIA) - Vardari sot e luan ndeshjen e parafundit nga pjesa e rregullt në SEHA li... më tepër...

Maqedonia nikoqire e turneut F4 të Ligës Evropiane në Hendboll

Maqedonia nikoqire e turneut F4 të Ligës Evropiane në Hendboll

Shkup, 9 mars 2018 (MIA) - Turneu Fajnël-for i Ligës Evropiane në hendboll do të zhvillohet në Shkup... më tepër...

Ibraimi me het-trik e fitoi Vardarin

Ibraimi me het-trik e fitoi Vardarin

Tetovë, 7 mars 2018 (MIA) - Vardari pësoi humbje serioze 4:0 ndaj Shkëndisë në revansh duelin e çere... më tepër...

Kaevski: Me memorialin mavrovas e vazhdojmë traditën e ngjarjeve të mëdha botërore në Maqedoni

Kaevski: Me memorialin mavrovas e vazhdojmë traditën e ngjarjeve të mëdha botërore në Maqedoni

Shkup, 5 mars 2018 (MIA) - Në Mavrovë nga data 6 deri më 8 mars do të mbahet Memoriali i 55-të tradi... më tepër...

Gonzales: Nuk ishim më të mirët, por janë i kënaqur që jemi të parët

Gonzales: Nuk ishim më të mirët, por janë i kënaqur që jemi të parët

Shkup, 5 mars 2018 (MIA) - Trajneri i Vardarit, Raul Gonzales është shprehur i kënaqur nga vendi i p... më tepër...

Mozaik

Restoranti i cili edhe ata pa të holla nuk i lë të uritur

Në qoftë se jemi të uritur, ndërsa nuk keni të hol...

Banania që kushtoi 930 funte

Një gabim i një supermarketi ka bërë një banane të...

Tina Tarner sjellë muzikal që pasqyron jetën e saj

Muzikantja e njohur Tina Tarner, ka realizuar një...

Paralajmërohet pjesa e katërt e sagës filmike "xXx"

Vin Dizel e paralajmëroi pjesën e katërt të sagës ...

Presidenti finlandez ka paguar 61 euro për një fluturim nga Kroacia

Në vizitën në Kroaci, presidenti finlandez Sauli N...