• A-
  • A
  • A+
E martë, 17 Korrik 2018, 

Tiker

Policia italiane nis patrullime në zonat turistike shqiptare

Policia italiane nis patrullime në zonat turistike shqiptare

Tiranë, 17 korrik 2018 (MIA) -  Policia shqiptare dhe ajo italiane do të zhvillojnë patrullim të për... më tepër...

 
Edhe një ministër në Qeverinë britanike dha dorëheqje

Edhe një ministër në Qeverinë britanike dha dorëheqje

Londër, 17 korrik 2018 (MIA) - Ministri britanik për furnizime ushtarake Guto Beb dha dorëheqje pasi... më tepër...

Kryetari i PDSH-së Menduh Thaçi në takim me strukturat e degës së PDSH-së në Saraj dhe Çair

Kryetari i PDSH-së Menduh Thaçi në takim me strukturat e degës së PDSH-së në Saraj dhe Çair

Shkup, 16 korrik 2018 (MIA) - Kryetari i PDSH-së, Menduh Thaçi sot zhvilloi takim me strukturat e de... më tepër...

"Komitët" e filluan marshin protestues, kërkojnë drejtësi për Sazdovskin

"Komitët" e filluan marshin protestues, kërkojnë drejtësi për Sazdovskin

Shkup, 16 korrik 2018 (MIA) - Grupi i tifozëve "Komitët" doli në marsh protestues për vdekjen e anët... më tepër...

MF: Vendosja e "kraudfanding" për qasje më të madhe në kapitalin e ndërmarrjeve të vogla dhe të mesme

MF: Vendosja e "kraudfanding" për qasje më të madhe në kapitalin e ndërmarrjeve të vogla dhe të mesme

Shkup, 16 korrik 2018 (MIA) - Zbatimi i "kraudfanding" në Maqedoni, gjegjësisht konceptit për përmbl... më tepër...

Franca e ka mbyllur përfaqësinë tregtare në Rusi

Franca e ka mbyllur përfaqësinë tregtare në Rusi

Paris, 16 korrik 2018 (MIA) - Ambasada e Francës në Moskë ka bërë të ditur se do të mbyllë misionin ... më tepër...

Han nesër në Tiranë do të hap skriningun

Han nesër në Tiranë do të hap skriningun

Tiranë, 16 korrik 2018 (MIA) - Eurokomisari për Politikë Fqinje dhe për Zgjerim, Johanes Han, nesër ... më tepër...

Tramp dhe Putin: Prej sot gjithçka ndryshon

Tramp dhe Putin: Prej sot gjithçka ndryshon

Helsinki, 16 korrik 2018 (MIA) - Presidenti amerikan, Donald Tramp deklaroi sot se marrëdhëniet mes ... më tepër...

Numër rekord i qytetarëve të BE-së e kanë braktisur Britaninë e Madhe

Numër rekord i qytetarëve të BE-së e kanë braktisur Britaninë e Madhe

Londër, 16 korrik 2018 (MIA) - Numri i qytetarëve të Bashkimit Evropian që e kanë braktisur Britanin... më tepër...

Maqedonia do ta shfrytëzojë përvojën italiane në mbrojtjen e pyjeve

Maqedonia do ta shfrytëzojë përvojën italiane në mbrojtjen e pyjeve

Shkup, 16 korrik 2018 (MIA) - Në mbrojtje të pyjeve dhe implementimit të Rregullativës për masën dru... më tepër...

Tramp: Dialogu me Rusinë hapë rrugë të re drejt paqes

Tramp: Dialogu me Rusinë hapë rrugë të re drejt paqes

Helsinki, 16 korrik 2018 (MIA) - Presidenti amerikan, Donald Tramp deklaroi sot pas bisedimeve me pr... më tepër...

"REK Bitolla" deri në tetor të viti të ardhshëm duhet të marrë leje të integruar A

"REK Bitolla" deri në tetor të viti të ardhshëm duhet të marrë leje të integruar A

Manastir, 16 korrik 2018 (MIA) - Deri në fund të kësaj jave do të përgatitet propozimi i Ministrisë ... më tepër...

Vazhdon neto bilanci pozitiv në turizmin shqiptar

Vazhdon neto bilanci pozitiv në turizmin shqiptar

Tiranë, 16 korrik 2018 (MIA) - Të dhënat e bankës Qendrore evropiane në Shqipëri, konfirmojnë se në ... më tepër...

Tramp nuk sheh arsye të besojë se Rusia i ka kryer sulm hakerik gjatë zgjedhjeve presidenciale në SHBA

Tramp nuk sheh arsye të besojë se Rusia i ka kryer sulm hakerik gjatë zgjedhjeve presidenciale në SHBA

Helsinki, 16 korrik 2018 (MIA) - Presidenti amerikan, Donald Tramp deklaroi sot në Helsinki se nuk s... më tepër...

Putin: Për Rusinë çështja e Krimesë është e mbyllur

Putin: Për Rusinë çështja e Krimesë është e mbyllur

Helsinki, 16 korrik 2018 (MIA) - Presidenti rus Vladimir Putin sot në Helsinki deklaroi se qëndrimet... më tepër...

Komunikacioni po zhvillohet nëpër disa rrugë të lagështa

Komunikacioni po zhvillohet nëpër disa rrugë të lagështa

Shkup, 16 korrik 2018 (MIA) - Komunikacioni në rrugët shtetërore po zhvillohet nëpër disa vende të l... më tepër...

Ambasada ruse: Deklarata e Zaevit e papërgjegjshme politikisht

Ambasada ruse: Deklarata e Zaevit e papërgjegjshme politikisht

Shkup, 16 korrik 2018 (MIA) - Deklaratën e kryeministrit Zoran Zaev se biznesmenë rusë i kanë nxitur... më tepër...