• A-
  • A
  • A+
E shtunë, 22 Shtator 2018, 

Sport

Ferguson do ta shohë Junajtedin për herë parë pas goditjes në tru

Ferguson do ta shohë Junajtedin për herë parë pas goditjes në tru

Mançester, 22 shtator 2018 (MIA) - Ish-trajneri i Mançester Junajted, Aleks Ferguson, do të marrë pj... më tepër...

 
Në këmbimzjarri është vrarë babai i basketbollistit të NBA Riçard Xhaferson

Në këmbimzjarri është vrarë babai i basketbollistit të NBA Riçard Xhaferson

Los Anxhelos, 21 shtator 2018 (MIA) - Babai i basketbollistit të njohur të NBA-së, Riçard Xheferson,... më tepër...

Shaqiri mund të mos vijë në Beograd për ndeshjen kundër Cërvena Zvezdës për shkak të tensioneve politike

Shaqiri mund të mos vijë në Beograd për ndeshjen kundër Cërvena Zvezdës për shkak të tensioneve politike

Beograd, 21 shtator 2018 (MIA) - Reprezentuesi zviceran, Xherdan Shaqiri mund të mos udhëtojë  me ek... më tepër...

Karton i parë i kuq për Ronaldon në Ligën e kampionëve (video)

Karton i parë i kuq për Ronaldon në Ligën e kampionëve (video)

Valensia, 20 shtator 2018 (MIA) - Kristiano Ronaldo pati debutim të pakëndshëm për Juventusin në Lig... më tepër...

Koreja Veriore me kandidaturë të përbashkët për Lojërat Olimpike në vitin 2032

Koreja Veriore me kandidaturë të përbashkët për Lojërat Olimpike në vitin 2032

Phenian, 19 shtator 2018 (MIA) - Koreja Veriore dhe Jugore arritën marrëveshje të parashtrojnë kandi... më tepër...

Ikardi: Ky është një debutim i shkëlqyeshëm në Ligën e Kampionëve (video)

Ikardi: Ky është një debutim i shkëlqyeshëm në Ligën e Kampionëve (video)

Milano, 19 shtator 2018 (MIA) - Kapiteni i Interit Mauro Ikardi beson se fitorja kundër Totenhemit t... më tepër...

Ançeloti pas ndeshjes me Xvezdën: Ata janë profesionit në rrëzim dhe harxhimin e kohës

Ançeloti pas ndeshjes me Xvezdën: Ata janë profesionit në rrëzim dhe harxhimin e kohës

Beograd, 19 shtator 2018 (MIA) - Trajneri i Napolit, Karlo Ançeloti nuk është i kënaqur për rezultat... më tepër...

Mund t'i fitojmë Premierligën dhe Ligën e Kampionëve

Mund t'i fitojmë Premierligën dhe Ligën e Kampionëve

Liverpul, 18 shtator 2018 (MIA) - Mohamed Salah është i bindur se Liverpuli ka shanse të mira ta fit... më tepër...

Fetel: Derisa ka mundësi do të luftoj për titull

Fetel: Derisa ka mundësi do të luftoj për titull

Singapor, 17 shtator 2018 (MIA) - Piloti i Ferarit, Sebastian Fetel ishte i zhgënjyer pas garës së d... më tepër...

Ferari vazhdon pa urdhra nga ekipi në gara

Ferari vazhdon pa urdhra nga ekipi në gara

Singapor, 15 shtator 2018 (MIA) - Shefi i Ferarit, Mauricio Arivabene ashpër reagoi në pyetjen nëse ... më tepër...

Modriq duhet të paguajë 1,2 milionë euro për evazion fiskal në vitin 2012

Modriq duhet të paguajë 1,2 milionë euro për evazion fiskal në vitin 2012

Madrid, 14 shtator 2018 (MIA) - Futbollisti i Real Madridit, Luka Modriq do të duhet të paguajë 1,2 ... më tepër...

Maqedonia e mundi Kosovën në parakualifikimet për Eurobasket 2021

Maqedonia e mundi Kosovën në parakualifikimet për Eurobasket 2021

Prishtinë, 13 shtator 2018 (MIA) - Reprezentacioni i Maqedonisë në basketboll realizoi fitore kundër... më tepër...

UEFA e hodhi poshtë idenë që finalja e LK të luhet në Nju-Jork

UEFA e hodhi poshtë idenë që finalja e LK të luhet në Nju-Jork

Nion, 13 stator 2018 (MIA) - Kryetari i UEFA-s, Aleksandar Çeferin i mohoi informatat se finalja e L... më tepër...

Shaqiri: Nuk frikësohem, vij në Beograd për të luajtur futboll

Shaqiri: Nuk frikësohem, vij në Beograd për të luajtur futboll

Bernë, 12 shtator 2018 (MIA) - Reprezentuesi i futbollit zviceran, me prejardhje nga Kosova, Xherdan... më tepër...

Reprezentacioni kroat në futboll e pësoi humbjen më të rëndë në histori

Reprezentacioni kroat në futboll e pësoi humbjen më të rëndë në histori

Elçe, 12 shtator 2018 (MIA) - Reprezentacioni i Kroacisë mbrëmë në Elçe humbi nga Spanja me rezultat... më tepër...

Fitore historike e futbollistëve të Kosovës

Fitore historike e futbollistëve të Kosovës

Prishtinë, 11 shtator 2018 (MIA) - Reprezentacioni i Kosovës mbrëmë në Prishtinë në stadiumin "Fadil... më tepër...

Skaloni e ruan "dhjetëshen" për Mesin

Skaloni e ruan "dhjetëshen" për Mesin

Buenos Ajres, 11 shtator 2018 (MIA) - Seleksionuesi i Argjentinës, Lionel Skaloni edhe më tej llogar... më tepër...