• A-
  • A
  • A+
E martë, 16 Tetor 2018, 

Sport

Para 14 viteve Mesi e ka pasur debutimin e tij në Barcelonë

Para 14 viteve Mesi e ka pasur debutimin e tij në Barcelonë

Barcelonë, 16 tetor 2018 (MIA) - Barcelona kujton një ngjarje të rëndësishme në historinë e klubit d... më tepër...

 
Nadal: Është e drejtë të thuhet se Federer është më i miri në histori

Nadal: Është e drejtë të thuhet se Federer është më i miri në histori

Madrid, 16 tetor 2018 (MIA) - Tenisti i parë në botë, Rafael Nadal tha se është e drejtë të thuhet s... më tepër...

Anglia furishëm kundër "Furisë së kuqe" (video)

Anglia furishëm kundër "Furisë së kuqe" (video)

Sevillë, 16 tetor 2018 (MIA) - Anglia e ka deklasuar Spanjën në Sevilla mbrëmë duke e mposhtur me re... më tepër...

Mejveder e pranoi sfidën e Nurmagomedov

Mejveder e pranoi sfidën e Nurmagomedov

Las Vegas, 15 tetor 2018 (MIA) -  Boksieri amerikan Flojd Mejveder deklaroi se nuk ka asgjë kundër t... më tepër...

Barcelona po punon në vazhdimin e kontratës me Mesin

Barcelona po punon në vazhdimin e kontratës me Mesin

Barcelonë, 15 tetor 2018 (MIA) - Udhëheqësia e Barcelonës po punon në mënyrë intensive në vazhdimin ... më tepër...

Ndërroi jetë Serena, futbollisti legjendar i Realit

Ndërroi jetë Serena, futbollisti legjendar i Realit

Madrid, 15 tetor 2018 (MIA) - Futbollisti legjendar i Real Madridit, Fernando Rodrigez Serena, ndërr... më tepër...

Italia e ndërpreu serinë prej pesë ndeshjeve pa fitore (video)

Italia e ndërpreu serinë prej pesë ndeshjeve pa fitore (video)

Çorzov, 15 tetor 2018 (MIA) - Reprezentacioni futbollistik i Italisë mbrëmë e mposhti Poloninë me re... më tepër...

FIA e publikoi kalenadarin për garat F1 në vitin 2019

FIA e publikoi kalenadarin për garat F1 në vitin 2019

Londër, 13 tetor 2018 (MIA) - Federata Automobilistike Botërore (FIA) e publikoi kalendarin e garave... më tepër...

Kroacia kundër Anglisë në njërën prej ndeshjeve më interesante në Ligën e kombeve

Kroacia kundër Anglisë në njërën prej ndeshjeve më interesante në Ligën e kombeve

Zagreb, 12 tetor 2018 (MIA) - Liga e kombeve sonte vazhdon me ndeshje të reja interesante në terrene... më tepër...

Mançini: Merituam të shënojmë më shumë gola

Mançini: Merituam të shënojmë më shumë gola

Xhenovë, 11 tetor 2018 (MIA) - Seleksionuesi i Itlaisë, Roberto Mançini, pas ndeshjes miqësore ndaj ... më tepër...

Xhon Teri dëshiron të jetë menaxher

Xhon Teri dëshiron të jetë menaxher

Londër, 10 tetor 2018 (MIA) - Futbollisti Xhon Teri ka deklaruar se dëshiron të bëhet menaxher, por ... më tepër...

Ronaldo e akuzoi Realin se po bën fushatë kundër tij

Ronaldo e akuzoi Realin se po bën fushatë kundër tij

Torino, 10 tetor 2018 (MIA) - Fudbollisti i Juventusit, Kristiano Ronaldo është i bindur se ish klub... më tepër...

Kalgari organizon referendum për organizimin e LOD 2026

Kalgari organizon referendum për organizimin e LOD 2026

Kalgari, 10 tetor 2018 (MIA) - Në qytetin kanadez Kalgari më 13 nëntor do të mbahet referendum në të... më tepër...

Mbape: Është i gabuar mendimi se Liga 1 nuk është në nivel të lartë

Mbape: Është i gabuar mendimi se Liga 1 nuk është në nivel të lartë

Paris, 10 tetor 2018 (MIA) - Sulmuesi i Pari Sen Zhermenit, Kilian Mbape nuk pajtohet ma ata të cilë... më tepër...

Suspendime për Nurmagomedov dhe Mekgregor, mundësit rus nuk i merret titulli

Suspendime për Nurmagomedov dhe Mekgregor, mundësit rus nuk i merret titulli

Las Vegas, 9 tetor 2018 (MIA) - UFC, organizata më e madhe MMA, do ta suspendojë mundësin rus Habib ... më tepër...

Shpenzimet për Olimpiadën në Tokio disa herë më të larta sesa pritej

Shpenzimet për Olimpiadën në Tokio disa herë më të larta sesa pritej

Tokio, 9 tetor 2019 (MIA) - Komiteti organizativ i Lojërave Olimpike Verore - Tokio 2020 njoftoi se ... më tepër...

Futbollistë rusë rrahën një funksionar shteti

Futbollistë rusë rrahën një funksionar shteti

Moskë, 9 tetor 2018 (MIA) - Aleksandër Kokorin dhe Pavel Mamaev janë të famshëm jo vetëm për lojën e... më tepër...

Mozaik

Vdiq Pol Alen, themeluesi i Majkrosoftit

Themeluesi i Majkrosoftit, Pol Alen vdiq mbrëmë në...

Arda Turan përballet me 12,5 vite burg për sulm ndaj këngëtarit Berkaj Shahin

Prokuroria e Stambollit kërkoi dënim me burg prej ...

Familja e yllit të ndjerë Prins i ndalon Trampit t'i përdorë këngët e tij

Familja e yllit të ndjerë të muzikës pop, Prins, k...

Dukesha nga Saseks është shtatzënë

Princi britanik Hari dhe bashkëshortja e tij, duke...

Martesë e re në familjen mbretërore britanike

Princesha Juxhinia, mbesa e mbretëreshës Elizabeta...