Sport

Lopetegi para ndeshjes do të vendos nëse Isko do të luajë kundër Seviljës

Lopetegi para ndeshjes do të vendos nëse Isko do të luajë kundër Seviljës

Madrid, 25 shtator 2018 (MIA) - Trajneri i Real Madridit Hulen Lopetegi ende nuk e di nëse mesfushor... më tepër...

 
Abramoviç do ta shesë Çelsin për tre miliardë funta

Abramoviç do ta shesë Çelsin për tre miliardë funta

Londër, 25 shtator 2018 (MIA) - Pronari i Çelsit, Roman Abramoviç mendon për shitjen e klubit me vle... më tepër...

Kapello: Mungesa e Ronaldos dhe Mesit është akt i mosrespektimit

Kapello: Mungesa e Ronaldos dhe Mesit është akt i mosrespektimit

Londër, 25 shtator 2018 (MIA) - Trajneri legjendar italian, Fabio Kapello ka dërguar kritika në adre... më tepër...

Modriq fudbollisti më i mirë i FIFA-s për vitin 2018

Modriq fudbollisti më i mirë i FIFA-s për vitin 2018

Londër, 24 shtator 2018 (MIA) - Fudbollisti kroat Lluka Modriq është zgjedhur lojtar i vitit në zgje... më tepër...

Lojtarët e Real Madridit dhe Francës dominuan në ekipin ideal për vitin 2018

Lojtarët e Real Madridit dhe Francës dominuan në ekipin ideal për vitin 2018

Londër, 25 shtator 2018 (MIA) - Në Londër mbrëmë është mbajtur ceremonia e ndarjes së çmimeve për më... më tepër...

Luis Enrike: VAR është gjëja më e mirë që i ka ndodhur futbollit

Luis Enrike: VAR është gjëja më e mirë që i ka ndodhur futbollit

Madrid, 24 shtator 2018 (MIA) - Seleksionuesi i Spanjës, Luis Enrike, tha se vendosja e sistemit për... më tepër...

Java evropiane e sportit shënohet në Tetovë

Java evropiane e sportit shënohet në Tetovë

Tetovë, 24 shtator 2018 (MIA) - Trajneri  i volejbollit Sllobodan Zafirovski si dhe futbollistët e k... më tepër...

FIFA sonte e zgjedh më të mirin

FIFA sonte e zgjedh më të mirin

Londër, 24 shtator 2018 (MIA) - Federata botërore e fudbollit (FIFA) sonte do ta zgjedh fudbollistin... më tepër...

Superklasikon e fitoi River Plejt (video)

Superklasikon e fitoi River Plejt (video)

Buenos Ajres, 24 shtator 2018 (MIA) - Ekipi i River Plejt e fitoi derbin e madh me Boka Juniorsin që... më tepër...

Edhe në mesin e futbollistëve ka aktorë (video)

Edhe në mesin e futbollistëve ka aktorë (video)

Roterdam, 24 shtator 2018 (MIA) - Futbollisti i Feenordit Stiven Berges u gjet para një situate komi... më tepër...

Perez kategorikisht kundër ndeshjeve në SHBA

Perez kategorikisht kundër ndeshjeve në SHBA

Madrid, 23 shtator 2018 (MIA) - Kryetari i Real Madridit, Florentino Peres ashpër i kundërshtoi plan... më tepër...

Ferguson do ta shohë Junajtedin për herë parë pas goditjes në tru

Ferguson do ta shohë Junajtedin për herë parë pas goditjes në tru

Mançester, 22 shtator 2018 (MIA) - Ish-trajneri i Mançester Junajted, Aleks Ferguson, do të marrë pj... më tepër...

Në këmbimzjarri është vrarë babai i basketbollistit të NBA Riçard Xhaferson

Në këmbimzjarri është vrarë babai i basketbollistit të NBA Riçard Xhaferson

Los Anxhelos, 21 shtator 2018 (MIA) - Babai i basketbollistit të njohur të NBA-së, Riçard Xheferson,... më tepër...

Shaqiri mund të mos vijë në Beograd për ndeshjen kundër Cërvena Zvezdës për shkak të tensioneve politike

Shaqiri mund të mos vijë në Beograd për ndeshjen kundër Cërvena Zvezdës për shkak të tensioneve politike

Beograd, 21 shtator 2018 (MIA) - Reprezentuesi zviceran, Xherdan Shaqiri mund të mos udhëtojë  me ek... më tepër...

Koreja Veriore me kandidaturë të përbashkët për Lojërat Olimpike në vitin 2032

Koreja Veriore me kandidaturë të përbashkët për Lojërat Olimpike në vitin 2032

Phenian, 19 shtator 2018 (MIA) - Koreja Veriore dhe Jugore arritën marrëveshje të parashtrojnë kandi... më tepër...

Ikardi: Ky është një debutim i shkëlqyeshëm në Ligën e Kampionëve (video)

Ikardi: Ky është një debutim i shkëlqyeshëm në Ligën e Kampionëve (video)

Milano, 19 shtator 2018 (MIA) - Kapiteni i Interit Mauro Ikardi beson se fitorja kundër Totenhemit t... më tepër...

Ançeloti pas ndeshjes me Xvezdën: Ata janë profesionit në rrëzim dhe harxhimin e kohës

Ançeloti pas ndeshjes me Xvezdën: Ata janë profesionit në rrëzim dhe harxhimin e kohës

Beograd, 19 shtator 2018 (MIA) - Trajneri i Napolit, Karlo Ançeloti nuk është i kënaqur për rezultat... më tepër...

Mozaik

Shitet shtëpia e modës "Versaçe"

Gazeta italiane "Koriere dela sera" sot kumtoi se ...

NASA zbuloi dy planete të reja

Vetëm pesë muaj pas nisjes, teleskopi orbital i NA...

Maqedonia e konfirmoi pjesëmarrjen në Eurovizionin 2019

Maqedonia e konfirmoi pjesëmarrjen në Eurovizionin...

Në Las Vegas hapet muzeu i marihuanës

Muzeu i marihuanës sot do të hapet në "qytetin e m...

Në Hënë ndodhet një njeri i varrosur

Në Hënë ka shumë "mbeturina" nga njerëzit që e kan...