• A-
  • A
  • A+
E enjte, 21 Qershor 2018, 

Sport

KB 2018: Uruguaji e mposhti Arabinë Saudite dhe siguroi plasman në të tetën e finales

KB 2018: Uruguaji e mposhti Arabinë Saudite dhe siguroi plasman në të tetën e finales

Rostov në Don, 20 qershor (MIA) - Uruguaji me rezultat minimal 1:0 e mposhti Arabinë Saudite në xhir... më tepër...

 
KB 2018: Ronaldo i solli fitore Portugalisë kundër Marokos

KB 2018: Ronaldo i solli fitore Portugalisë kundër Marokos

Moskë, 20 qershor 2018 (MIA) - Portugalia me rezultat minimal 1:0 e mposhti Marokon në grupin B në k... më tepër...

Kutinjo: Nejmar është i rëndësishëm, por fokusi duhet të jetë në ekipin

Kutinjo: Nejmar është i rëndësishëm, por fokusi duhet të jetë në ekipin

Soçi, 20 qershor 2018 (MIA) - Braziliani Felipe Kutinjo nuk është i brengosur për lëndimin e yllit t... më tepër...

KB 2018: Rusia e fitoi Egjiptin  dhe siguroi pjesëmarrje  në eliminimet

KB 2018: Rusia e fitoi Egjiptin dhe siguroi pjesëmarrje në eliminimet

Moskë, 19 qershor 2018 (MIA) - Përfaqësimi i Rusisë është plasuar në finalen e tetë të Kupës Botëror... më tepër...

KB 2018: Senegali i dënoi gabimet e Polonisë

KB 2018: Senegali i dënoi gabimet e Polonisë

Moskë, 19 qershor 2018 (MIA) - Senegali është ekipi i parë afrikan i cili shënoi fitore në Kampionat... më tepër...

KB 2018: Japonia filloi me fitore befasuese ndaj Kolumbisë

KB 2018: Japonia filloi me fitore befasuese ndaj Kolumbisë

Saransk, 19 qershor 2018 (MIA) - Reprezentacioni i Japonisë shënoi fitore mjaft bindëse me rezultat ... më tepër...

 KB 2018: Kejn anglezi i parë me dy gola në KB pas gati tre dekadave

KB 2018: Kejn anglezi i parë me dy gola në KB pas gati tre dekadave

Volgograd, 19 qershor 2018 (MIA) - Sulmuesi Hari Kejn është anglezi i parë i cili ka shënuar dy gola... më tepër...

KB 2018: Kejn në fund të ndeshjes i solli fitore Anglisë kundër Tunizisë

KB 2018: Kejn në fund të ndeshjes i solli fitore Anglisë kundër Tunizisë

Volgograd, 19 qershor 2018 (MIA) - Anglia me gol në pjesën shtesë të ndeshjes e fitoi Tunizinë me re... më tepër...

KB 2018: Belgjika dukshëm e mundi Panamanë

KB 2018: Belgjika dukshëm e mundi Panamanë

Soçi, 18 qershor 2018 (MIA) - Belgjika bindshëm e mundi Panamanë me 3:0 në ndeshjen e parë të grupit... më tepër...

Silva: Duke luajtur me Ronaldon e gjej veten në ekipin kombëtar

Silva: Duke luajtur me Ronaldon e gjej veten në ekipin kombëtar

Moskë, 18 qershor 2018 (MIA) - Lojtari portugez Andre Silva deklaroi se Kristiano Ronaldo është udhë... më tepër...

KB 2018: Brazili i favorizuar luajti baraz me Zvicrën

KB 2018: Brazili i favorizuar luajti baraz me Zvicrën

Rostov, 17 qershor (MIA) - Brazili dhe Zvicra luajtën një ndeshje fantastike në Rostov Arena, e cila... më tepër...

KB 2018: Gjermania dhe Brazili startojnë mundialin kundër rivalëve jo të lehtë

KB 2018: Gjermania dhe Brazili startojnë mundialin kundër rivalëve jo të lehtë

Rostov, 17 qershor 2018 (MIA) - Në ditën e katërt të programit të Mundialit në Rusi, do t'i ndjekim ... më tepër...

KB:Katër ndeshje dhe emocione të reja në Kampionatin Botëror

KB:Katër ndeshje dhe emocione të reja në Kampionatin Botëror

Kazan, 16 qershor 2018 (MIA) - Në Soçi, sot priten katër ndeshje të Kampionatit Botëror në futboll. ... më tepër...

KB 2018: Uruguai në minutat e fundit triumfon ndaj Egjiptit

KB 2018: Uruguai në minutat e fundit triumfon ndaj Egjiptit

Ekaterinburg, 15 qershor 2018 (MIA) - Uruguai ka shënuar fitore kundër Egjiptit me rezultatin 1:0, f... më tepër...

KB 2018: Tre ndeshje në programin e Kampionatit Botëror në Rusi

KB 2018: Tre ndeshje në programin e Kampionatit Botëror në Rusi

Ekaterinburg, 15 qershor 2018 (MIA) - Kampionati Botëror, ka filluar dje me fitoren e Rusisë kundër ... më tepër...

KB 2018: Kampionët e deritanishëm

KB 2018: Kampionët e deritanishëm

Shkup, 14 qershor 2018 (MIA) - Në Rusi sot fillon Kampionati i 21-të botëror në fudboll. Tridhjetë e... më tepër...

Putin në hapjen e KB, më shumë se 20 liderë botëror në ceremoni

Putin në hapjen e KB, më shumë se 20 liderë botëror në ceremoni

Moskë, 14 qershor 2018 (MIA) - Presidenti rus Vladimir Putin do të marr pjesë në hapjen solemne të K... më tepër...