• A-
  • A
  • A+
E martë, 19 Qershor 2018, 

Lajme më të reja

Komisioni për çështje evropiane e miratoi Propozim-ligjin për ratifikimin e marrvëeshjes për emrin

Komisioni për çështje evropiane e miratoi Propozim-ligjin për ratifikimin e marrvëeshjes për emrin

Shkup, 19 qershor 2018 (MIA) - Ministri i Punëve të Jashtme, Nikolla Dimitrov foli një orë për proce... më tepër...

 
Spasovski vlerëson se policia nuk ka përdorur fuqi tejmase në protesta

Spasovski vlerëson se policia nuk ka përdorur fuqi tejmase në protesta

Bruksel, 19 qershor 2018 (MIA) - Ministri i Punëve të Brendshme, Oliver Spasovski, i cili sot ishte ... më tepër...

Popovski: Lajmet e rrejshme sjellin porosi për nacionalizëm, ndarje dhe përleshje

Popovski: Lajmet e rrejshme sjellin porosi për nacionalizëm, ndarje dhe përleshje

Shkup, 19 qershor 2018 (MIA) - Lajmet e rrejshme pothuajse çdoherë sjellin mesazhe për nacionalizëm,... më tepër...

Spasovski: Maqedonia është kundër kampeve të refugjatëve në territorin e saj

Spasovski: Maqedonia është kundër kampeve të refugjatëve në territorin e saj

Bruksel, 19 qershor 2018 (MIA) - Komisari evropian i angazhuar për migracionin, Dimitris Avramopullo... më tepër...

Zaev: Me marrëveshjen me Greqinë është mbyllur edhe çështja e fundit në rrugën drejtë BE-së dhe NATO-s

Zaev: Me marrëveshjen me Greqinë është mbyllur edhe çështja e fundit në rrugën drejtë BE-së dhe NATO-s

Shkup, 19 qershor 2018 (MIA) - Pas marrëveshjes me Bullgarinë është arritur marrëveshje dinjitoze ed... më tepër...

Teodorakis nga partia Reka: Marrëveshja ka mangësi, por është e dobishme

Teodorakis nga partia Reka: Marrëveshja ka mangësi, por është e dobishme

Athinë, 19 qershor 2018 (MIA) - Marrëveshja ka mangësi, por në këtë kohë është e dobishme për të nda... më tepër...

BE-ja po përgatitë "pltaforma rajonale dalëse" për emigrantët

BE-ja po përgatitë "pltaforma rajonale dalëse" për emigrantët

Bruksel, 19 qershor 2018 (MIA) - Bashkimi Evropian javën e ardhshme do të fillojë me përgatitjen e "... më tepër...

FinHakaton i parë i Ministrisë së Financave

FinHakaton i parë i Ministrisë së Financave

Shkup, 19 qershor 2018 (MIA) - Ministria e Financave (MF) për herë të parë po organizon FinnHakaton.... më tepër...

Jankullovska, Grujevski dhe Boshkovski do të dënohen veçmas për lëndët "Target-Fortesa"

Jankullovska, Grujevski dhe Boshkovski do të dënohen veçmas për lëndët "Target-Fortesa"

Shkup, 19 qershor 2018 (MIA) - Gjykimi për lëndën e PSP-së "Target-Fortesa", do të vazhdojë pas push... më tepër...

KB 2018: Japonia filloi me fitore befasuese ndaj Kolumbisë

KB 2018: Japonia filloi me fitore befasuese ndaj Kolumbisë

Saransk, 19 qershor 2018 (MIA) - Reprezentacioni i Japonisë shënoi fitore mjaft bindëse me rezultat ... më tepër...

Stoltenberg me paralajmërim për NATO: Lidhjet midis aleatëve janë nën presion

Stoltenberg me paralajmërim për NATO: Lidhjet midis aleatëve janë nën presion

Londër, 19 qershor 2018 (MIA) - Sekretari i përgjithshëm i NATO-s Jens Stoltenberg sot iu bëri thirr... më tepër...

Në Prishtinë nuk është kidnapuar gazetarja nga Shqipëria, por një person tjetër, kumtoi policia

Në Prishtinë nuk është kidnapuar gazetarja nga Shqipëria, por një person tjetër, kumtoi policia

Prishtinë, 19 qershor 2018 (MIA) - Policia e Kosovës sot pasdite i ka demantuar raportimet se dje në... më tepër...

Mickoski i priti përfaqësuesit e qytetarëve të cilët protestojnë

Mickoski i priti përfaqësuesit e qytetarëve të cilët protestojnë

Shkup, 19 qershor 2018 (MIA) - Lideri i VMRO-DPMNE-së Hristian Mickoski i priti përfaqësuesit e qyte... më tepër...

Thaçi konfirmoi se të dielën do të takohet me Vuçiqin në Bruksel

Thaçi konfirmoi se të dielën do të takohet me Vuçiqin në Bruksel

Prishtinë, 19 qershor 2018 (MIA) -  Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi konfirmoi se të dielën më 24 ... më tepër...

Tuntev: Marrëveshja është akt i lartë patriotik i cili sjell ardhmëri për vendin dhe qytetarët

Tuntev: Marrëveshja është akt i lartë patriotik i cili sjell ardhmëri për vendin dhe qytetarët

Shkup, 19 qershor 2018 (MIA) - Marrëveshja për të cilën duhet të sqarohemi është akt patriotik, sjel... më tepër...

Maqedonia deri vitin e ardhshëm me sistem të ri modern për mbrojtje nga breshëri

Maqedonia deri vitin e ardhshëm me sistem të ri modern për mbrojtje nga breshëri

Shkup, 19 qershor 2018 (MIA) - Në 181 pika nëpër Maqedoni duhet të vendosen sisteme për mbrojtje nga... më tepër...

Sugareski: Deri në fund të muajit tender  për aviokompani me buxhet të ulët

Sugareski: Deri në fund të muajit tender për aviokompani me buxhet të ulët

Shkup, 19 qershor 2018 (MIA) - Deri në fund të muajit pritet të shpallet tenderi për subvencionim të... më tepër...