• A-
  • A
  • A+
E premte, 21 Shtator 2018, 

Maqedoni

PDSH zhvilloi fushatë në Komunësn e Sarajit

PDSH zhvilloi fushatë në Komunësn e Sarajit

Shkup, 21 shtator 2018 (MIA) - Partia Demokratike Shqiptare sot në kuadër të fushatës për referendum... më tepër...

 
Llavrov: Rusia nuk përzihet në referendumin në Maqedoni

Llavrov: Rusia nuk përzihet në referendumin në Maqedoni

Banja Llukë, 21 shtator 2018 (MIA) - Ministri rus i Punëve të Jashtme Sergej Lavrov sot në Banja Llu... më tepër...

ANA-MPA: Cipras dhe Kamenos për marrëveshjen e Prespës përsëri do të bisedojnë në mars të vitit të ardhshëm

ANA-MPA: Cipras dhe Kamenos për marrëveshjen e Prespës përsëri do të bisedojnë në mars të vitit të ardhshëm

Athinë, 21 shtator 2018 (MIA) - Në mars të vitit të ardhshëm partnerët e koalicionit në Qeverinë gre... më tepër...

Aksident në rrugën Prilep-Krushevë, trafiku është në ndërprerje

Aksident në rrugën Prilep-Krushevë, trafiku është në ndërprerje

Shkup, 21 shtator 2018 (MIA) - Për shkak të aksidentit rrugor që ka ndodhur pasdite në rrugën rajona... më tepër...

Legjendarja Klaudia Kardinale dhe fituesi i Oskarit Roxher Dikins mbërritën në Maqedoni

Legjendarja Klaudia Kardinale dhe fituesi i Oskarit Roxher Dikins mbërritën në Maqedoni

Shkup, 21 shtator 2018 (MIA) - Aktorja e madhe italiane dhe botërore Klaudia Kardinale, si dhe fitue... më tepër...

Nikollovski: Me hyrjen në NATO dhe BE bujqit e rinj do të fitojnë mbështetje më të madhe financiare

Nikollovski: Me hyrjen në NATO dhe BE bujqit e rinj do të fitojnë mbështetje më të madhe financiare

Shkup, 21 shtator 2018 (MIA) - Të rinjtë janë e ardhmja jonë, ata të cilët duhet të jenë shtytës të ... më tepër...

Tevdovski: Me hyrjen në BE dhe në NATO pagat do të rriten

Tevdovski: Me hyrjen në BE dhe në NATO pagat do të rriten

Shkup, 21 shtator 2018 (MIA) - Rritja e pagave dhe projektet për zhvillim lokal ishin një prej temav... më tepër...

Zaev: Të bashkohemi për të ardhme më të mirë të fëmijëve tanë dhe gjeneratave pas nesh

Zaev: Të bashkohemi për të ardhme më të mirë të fëmijëve tanë dhe gjeneratave pas nesh

Uashington, 21 shtator 2018 (MIA) - Delegacion i udhëhequr nga kryeministri Zoran Zaev mbrëmë ka qen... më tepër...

Takim i Xhaferit me nënkryetarin e Parlamentit Evropin Kastaldo

Takim i Xhaferit me nënkryetarin e Parlamentit Evropin Kastaldo

Shkup, 21 shtator 2018 (MIA) - Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë, Talat Xhaferi u taku... më tepër...

Janushev: Qytetarët e dinë se si të vendosin më 30 shtator

Janushev: Qytetarët e dinë se si të vendosin më 30 shtator

Shkup, 21 shtator 2018 (MIA) - Sekretari i përgjithshëm i VMRO-DPMNE-së, Igor Janushev sot realizoi ... më tepër...

Menduh Thaçi takoi ambasadorin Alen Le Roj

Menduh Thaçi takoi ambasadorin Alen Le Roj

Shkup, 21 shtator 2018 (MIA) - Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare (PDSH), Menduh Thaçi sot në ... më tepër...

Bekteshi-Ahmetaj: One Stop Shop do ta avancojë bashkëpunimin ekonomik

Bekteshi-Ahmetaj: One Stop Shop do ta avancojë bashkëpunimin ekonomik

Tiranë, 21 shtator 2018 (MIA) - Implementimi sa më i shpejtë i projektit për menaxhim të përbashkët ... më tepër...

Panair i dytë ndërkombëtar për inovacione - rritet numri i inovatorëve të interesuar

Panair i dytë ndërkombëtar për inovacione - rritet numri i inovatorëve të interesuar

Shkup, shtator 2018 (MIA) - Tendë glamping e vendosur në formën, në të cilën në mënyrë natyrale e ko... më tepër...

Park i ri në komunën e Çairit

Park i ri në komunën e Çairit

Shkup, 21 shtator 2018 (MIA) - Gjelbërimi mbetet në krye të listës së prioriteteve të Qytetit të Shk... më tepër...

LSDM: Qytetarët nuk janë të frikësuar, por të inkurajuar që Maqedonia të bëhet pjesë e BE-së dhe NATO-s

LSDM: Qytetarët nuk janë të frikësuar, por të inkurajuar që Maqedonia të bëhet pjesë e BE-së dhe NATO-s

Shkup, 21 shtator 2018 (MIA) - Në vend që të përhapet panik e pabazuar, VMRO-DPMNE të japë mbështetj... më tepër...

Filloi fushata kundër dhunës ndërmjet moshatarëve "Edhe fjalët lëndojnë" "Buling"? JO në shkollën time!"

Filloi fushata kundër dhunës ndërmjet moshatarëve "Edhe fjalët lëndojnë" "Buling"? JO në shkollën time!"

Shkup, 21 shtator 2018 (MIA) - Ambasada e fëmijëve "Megjashi" sot e filloi fushatën kundër dhunës nd... më tepër...

Konferencë: Gratë jo mjaft të përfaqësuara në pozitat udhëheqëse

Konferencë: Gratë jo mjaft të përfaqësuara në pozitat udhëheqëse

Shkup, 21 shtator 2018 (MIA) - Mbi 60 profesionistë nga Maqedonia, Shqipëria, Holanda dhe Kosova mar... më tepër...