• A-
  • A
  • A+
E premte, 20 Prill 2018, 

Sport

Shkëndija e mundi Vardarin dhe tani gjendet një pikë nga titulli

Shkëndija e mundi Vardarin dhe tani gjendet një pikë nga titulli

Shkup, 18 prill 2018 (MIA) - Shkëndija në Shkup e mundi Vardarin me rezultat 2:3 në xhiron e 28-të t... më tepër...

 
Mançester Siti i shmangi sanksionet e FIFA-s

Mançester Siti i shmangi sanksionet e FIFA-s

Curih, 18 prill 2018 (MIA) - Federata Botërore e Futbollit (FIFA) nuk do ta dënojë Mançester Sitin p... më tepër...

Nejmar optimist kur është në pyetje pjesëmarrja e tij në Mundial

Nejmar optimist kur është në pyetje pjesëmarrja e tij në Mundial

Rio de Zhaneiro, 18 prill, 2018 (MIA) - Futbollisti i PSG dhe mesfushori brazilian Nejmar beson se d... më tepër...

Rumenige: Tuhel pothuajse është i sigurt se do të udhëheqë PSG

Rumenige: Tuhel pothuajse është i sigurt se do të udhëheqë PSG

Mynih, 17 prill 2018 (MIA) - Presidenti i Baern Minhen, Karl - Hajnc Rumenige, njoftoi se Tomas Tuke... më tepër...

UEFA e suspendoi Sion

UEFA e suspendoi Sion

Nion, 17 prill 2018 (MIA) - Federata Evropiane e Futbollit (UEFA) mori vendim që ta ndëshkojë klubin... më tepër...

Sallah i fokusuar vetëm në LK

Sallah i fokusuar vetëm në LK

Liverpul, 16 prill 2018 (MIA) - Futbollisti i Liverpulit, Mohamed Sallah nuk është mjaft i ngarkuar ... më tepër...

Mançester Siti edhe zyrtarisht kampion i Anglisë

Mançester Siti edhe zyrtarisht kampion i Anglisë

Mançester, 15 prill 2018 (MIA) - Mançester Siti edhe zyrtarisht është kampion i ri i Anglisë, pasi W... më tepër...

Rikardoi triumfoi për GP të Kinës

Rikardoi triumfoi për GP të Kinës

Shangai. 15 prill 2018 (MIA) - Piloti i Red Bullit, Daniel Rikardo i befasoi favoritët dhe arriti fi... më tepër...

Rekorde për Sallah dhe Firmino në Premier Ligë

Rekorde për Sallah dhe Firmino në Premier Ligë

Liverpul, 15 prill 2018 (MIA) - Yjet e Liverpulit, Mohamed Sallah dhe Roberto Firmino kanë vendosur ... më tepër...

Kampionati shtetëror i Maqedonisë   në karatenë tradicionale

Kampionati shtetëror i Maqedonisë në karatenë tradicionale

Shkup, 15 prill 2018 (MIA) - Federata e karatesë tradicionale e Maqedonisë (FKTM) sot në qendrën e B... më tepër...

Pol-pozicioni në Kinë për Sebastian Fetel

Pol-pozicioni në Kinë për Sebastian Fetel

Shangai, 14 prill 2018 (MIA) - Vozitësi i Ferarit, Sebastian Fetel do të niset nga pozita e parë e s... më tepër...

FIFA përgatit ndryshim komplet të Kampionatit Botëror të Klubeve

FIFA përgatit ndryshim komplet të Kampionatit Botëror të Klubeve

Cyrih, 13 prill 2018 (MIA) - FIFA do ta ofrojë versionin e ripërtërirë të Kampionatit Botëror të Klu... më tepër...

Inzagi: Ndjej zemërim, por dallimin e bënë gabimet tona

Inzagi: Ndjej zemërim, por dallimin e bënë gabimet tona

Salcburg, 13 prill 2018 (MIA) - Futbollistët e Lacios në Austri luajtën me epërsi prej 4:2, por kjo ... më tepër...

Osmani para finales me Pelisterin: Cilësia është në anën e Shkëndijës

Osmani para finales me Pelisterin: Cilësia është në anën e Shkëndijës

Tetovë, 12 prill 2018 (MIA) - Trajneri i Shkëndijës, Qatip Osmani para finales së Kupës së Maqedonis... më tepër...

Alegri: Gjyqtari vendosi se kush do të shkojë në gjysmëfinale

Alegri: Gjyqtari vendosi se kush do të shkojë në gjysmëfinale

Madrid, 12 prill 2018 (MIA) - Reagime të ashpra vijnë nga tabori i Juventusit pas eliminimit të Real... më tepër...

UEFA ka ngritur procedurë disiplinore kundër Guardiolës

UEFA ka ngritur procedurë disiplinore kundër Guardiolës

Mnaçester, 11 prill 2018 (MIA) - Trajneri i Manchester City, Pep Guardiola, është vënë në shënjestrë... më tepër...

Kupa e Maqedonisë: Pelisteri dhe Shkëndija në betejë për trofeun

Kupa e Maqedonisë: Pelisteri dhe Shkëndija në betejë për trofeun

Shkup, 11 prill 2018 (MIA) - Mbrojtësi aktual i trofeut në Kupën e Maqedonisë, Pelisteri, është udhë... më tepër...

Mozaik

Restoranti i cili edhe ata pa të holla nuk i lë të uritur

Në qoftë se jemi të uritur, ndërsa nuk keni të hol...

Banania që kushtoi 930 funte

Një gabim i një supermarketi ka bërë një banane të...

Tina Tarner sjellë muzikal që pasqyron jetën e saj

Muzikantja e njohur Tina Tarner, ka realizuar një...

Paralajmërohet pjesa e katërt e sagës filmike "xXx"

Vin Dizel e paralajmëroi pjesën e katërt të sagës ...

Presidenti finlandez ka paguar 61 euro për një fluturim nga Kroacia

Në vizitën në Kroaci, presidenti finlandez Sauli N...