Botë

Bill Kozbi shkon në burg për sulm seksual

Bill Kozbi shkon në burg për sulm seksual

Los Angjelos, 25 shtator 2018 (MIA) - Bill Kozbi u dënua me 3-10 vjet burg për drogimin dhe sulmin s... më tepër...

 
Shqipëria edhe mëtej me numër më të madh të kërkuesve të azilit në vendet e BE-së

Shqipëria edhe mëtej me numër më të madh të kërkuesve të azilit në vendet e BE-së

Tiranë, 25 shtator 2018 (MIA) - Shqipëria edhe mëtej mbetet shteti evropian me numrin më të lartë të... më tepër...

Pesë vende pranuan 58 emigrantë nga anija e shpëtimit "Akuarius 2"

Pesë vende pranuan 58 emigrantë nga anija e shpëtimit "Akuarius 2"

Madrid, 25 shtator 2018 (MIA) - Spanja, Franca, Portugalia, Gjermania dhe Malta u morën vesh që të p... më tepër...

Tramp në KB: Hedhim poshtë globalizmin, pranojmë patriotizmin

Tramp në KB: Hedhim poshtë globalizmin, pranojmë patriotizmin

Nju-Jork, 25 shtator 2018 (MIA) - Presidenti i SHBA-së, Donald Tramp në fjalimin e sotëm në Asamblen... më tepër...

Makron bën thirrje për dialog dhe multilaterizëm për zgjidhje të krizës iraniane

Makron bën thirrje për dialog dhe multilaterizëm për zgjidhje të krizës iraniane

Nju-Jork, 25 shtator 2018 (MIA) - Presidenti francez Emanuel Makron sot bëri thirrje që kriza irania... më tepër...

Erdogan bëri thirrje për reforma të Këshillit të Sigurimit të KB-së

Erdogan bëri thirrje për reforma të Këshillit të Sigurimit të KB-së

Ankara, 25 shtator 2018 (MIA) - Presidenti turk Rexhep Taip Erdogan bëri thirrje për reformë të Kësh... më tepër...

Tramp: Nuk planifikoj të takohem me presidentin e Iranit

Tramp: Nuk planifikoj të takohem me presidentin e Iranit

Nju-Jork, 25 shtator 2018 (MIA) - Presidenti i SHBA-së Donald Tramp sot deklaroi se nuk ka plane që ... më tepër...

SHBA-ja vendosi sanksione për zonjën e parë të Venezuelës dhe bashkëpunëtorët e Maduros

SHBA-ja vendosi sanksione për zonjën e parë të Venezuelës dhe bashkëpunëtorët e Maduros

Uashington, 25 shtator 2018 (MIA) - Administrata e presidentit amerikan Donald Tramp sot vendosi san... më tepër...

Erdogan e lëshoi sallën kur në KB filloi fjalimin Trampi (PLT)

Erdogan e lëshoi sallën kur në KB filloi fjalimin Trampi (PLT)

Nju-Jork, 25 shtator 2018 (MIA) - Presidenti turk Rexhep Taip Erdogan e lëshoi sallën e Asamblesë së... më tepër...

Erdogan e lëshoi sallën kur në KB filloi fjalimin Trampi

Erdogan e lëshoi sallën kur në KB filloi fjalimin Trampi

Nju-Jork, 25 shtator 2018 (MIA) - Presidenti turk Rexhep Taip Erdogan e lëshoi sallën e Asamblesë së... më tepër...

Kurti dhe Mustafa merren vesh të punojnë në bashkimin e opozitës

Kurti dhe Mustafa merren vesh të punojnë në bashkimin e opozitës

Prishtinë, 25 shtator 2018 (MIA) - Kreu i LDK-së, Isa Mustafa sot ka takuar liderin e Vetëvendosjes,... më tepër...

Nga Libia me fillimin e vitit 2018 janë kthyer 50.000 sirianë

Nga Libia me fillimin e vitit 2018 janë kthyer 50.000 sirianë

Bejrut, 25 shtator 2018 (MIA) - Nga Libia prej fillimit të vitit, janë kthyer 50.000 sirian në shtëp... më tepër...

Shefi i diplomacisë gjermane: Është tejet e rrezikshme që t'i bëhet presion Iranit

Shefi i diplomacisë gjermane: Është tejet e rrezikshme që t'i bëhet presion Iranit

Nju-Jork, 25 shtator 2018 (MIA) - Ministri gjerman i Punëve të Jashtme Hajko Mas, paralajmëroi sot n... më tepër...

Guteresh: Multikulturalizmi është në goditje kur është më i nevojshëm

Guteresh: Multikulturalizmi është në goditje kur është më i nevojshëm

Nju-Jork, 25 shtator 2018 (MIA) - Sekretari i përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Antonio Guteresh ... më tepër...

Puxhdemon dëshiron Tusk të ndërmjetësojë në Katalonjë

Puxhdemon dëshiron Tusk të ndërmjetësojë në Katalonjë

Bruksel, 25 shtator 2018 (MIA) - Ish-kryetari i Katalonjës në ekzil në Belgjikë, Karles Puxhdemon në... më tepër...

Laburistët kundër marrëveshjes për Bregzitin: Keq ose edhe më keq

Laburistët kundër marrëveshjes për Bregzitin: Keq ose edhe më keq

Londër, 25 shtator 2018 (MIA) - Laburistët britanik, partia më e madhe opozitare, kumtuan se në Parl... më tepër...

Netanjahu: Izraeli do të vazhdojë me operacione ushtarake në Siri

Netanjahu: Izraeli do të vazhdojë me operacione ushtarake në Siri

Jerusalem, 25 shtator 2018 (MIA) - Kryeministri izraelit Benjamin Netanjahu sot deklaroi se Izraeli ... më tepër...

Mozaik

Shitet shtëpia e modës "Versaçe"

Gazeta italiane "Koriere dela sera" sot kumtoi se ...

NASA zbuloi dy planete të reja

Vetëm pesë muaj pas nisjes, teleskopi orbital i NA...

Maqedonia e konfirmoi pjesëmarrjen në Eurovizionin 2019

Maqedonia e konfirmoi pjesëmarrjen në Eurovizionin...

Në Las Vegas hapet muzeu i marihuanës

Muzeu i marihuanës sot do të hapet në "qytetin e m...

Në Hënë ndodhet një njeri i varrosur

Në Hënë ka shumë "mbeturina" nga njerëzit që e kan...