Politikë

Ahmeti nga Shkupi: Më 30 shtator vuloset e ardhmja evropiane e këtij vendi (PLT)

Ahmeti nga Shkupi: Më 30 shtator vuloset e ardhmja evropiane e këtij vendi (PLT)

Shkup, 25 shtator 2018 (MIA) - Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI) ka mbajtur tubim madhështor në... më tepër...

 
Zaev: Me opozitën kemi konsensus për shumë çështje, bile edhe për referendumin

Zaev: Me opozitën kemi konsensus për shumë çështje, bile edhe për referendumin

Shkup, 25 shtator 2018 (MIA) - Me opozitën deri tani kemi dialog të mirë dhe konsensus për shumë çës... më tepër...

Zaev: Me një amendament në Kushtetutë do të ndryshohen katër gjëra

Zaev: Me një amendament në Kushtetutë do të ndryshohen katër gjëra

Shkup, 25 shtator 2018 (MIA) - Kryeministri Zoran Zaev sonte deklaroi se katër gjëra do të pësojnë n... më tepër...

PDSH zhvilloi fushatë në Strugë

PDSH zhvilloi fushatë në Strugë

Strugë, 25 shtator 2018 (MIA) - Partia Demokratike Shqiptare (PDSH), sot në kuadër të fushatës për p... më tepër...

Nikollovski: Duket paniku te LSDM-ja

Nikollovski: Duket paniku te LSDM-ja

Shkup, 25 shtator 2018  (MIA)  Në kuadër të aktiviteteve në terren të cilat i ka VMRO-DPMNE-ja në l... më tepër...

Ahmeti nga Shkupi: Më 30 shtator vendoset për të ardhmen evropiane të vendit

Ahmeti nga Shkupi: Më 30 shtator vendoset për të ardhmen evropiane të vendit

Shkup, 25 shtator 2018 (MIA) - Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI), sonte ka mbajtur tubimin qend... më tepër...

Zaev mori pjesë në fillimin e ndërtimit të objektit të ri banesoro-afarist Garden Resdiens In

Zaev mori pjesë në fillimin e ndërtimit të objektit të ri banesoro-afarist Garden Resdiens In

Shkup, 25 shtator 2018 (MIA) - Kryeministri Zoran Zaev sot mori pjesë në fillimin e ndërtimit të obj... më tepër...

Takim Zaev-Zhidan: Qytetarët e Maqedonisë kanë mundësi të vendosin për ardhmërinë e tyre

Takim Zaev-Zhidan: Qytetarët e Maqedonisë kanë mundësi të vendosin për ardhmërinë e tyre

Shkup, 25 shtator 2018 (MIA) - Kryeministri Zoran Zaev në takimin e sotëm me kryetarin e Parlamentit... më tepër...

LSDM: Në vend se të përhapin lajme të rreme për marrëveshjen, VMRO-DPMNE dhe Mickoski ta thonë qëndrimin e tyre për referendumin

LSDM: Në vend se të përhapin lajme të rreme për marrëveshjen, VMRO-DPMNE dhe Mickoski ta thonë qëndrimin e tyre për referendumin

Shkup, 25 shtator 2018 (MIA) - Në vend se të përhapin lajme të rreme për marrëveshjen VMRO-DPMNE dhe... më tepër...

Programi dhe prioritetet e presidencës austriake me BE-në, shqyrtohen në seancë qeveritare

Programi dhe prioritetet e presidencës austriake me BE-në, shqyrtohen në seancë qeveritare

Shkup, 25 shtator 2018 (MIA) - Ministrat në seancën e sotme qeveritare kanë shqyrtuar dhe pranuar in... më tepër...

Bisedime për pranimin e kualifikimeve profesionale nga më shumë lëmi në vendet e Ballkanit Perëndimor

Bisedime për pranimin e kualifikimeve profesionale nga më shumë lëmi në vendet e Ballkanit Perëndimor

Shkup, 25 shtator 2018 (MIA) - Qeveria e Republikës së Maqedonisë në kuadër të seancës së sotme të 9... më tepër...

Zaev: Denari është stabil, fuqia e bankave dhe BPRM është e mirë, ndërsa i fuqishëm është edhe performansi i ekonomisë

Zaev: Denari është stabil, fuqia e bankave dhe BPRM është e mirë, ndërsa i fuqishëm është edhe performansi i ekonomisë

Shkup, 25 shtator 2018 (MIA) - Referendum i pasuksesshëm nuk do të thotë devalvim i denarit, tha kry... më tepër...

Zhernovski deri tek Ivanov- mendohuni se me çfarë fjalimi do të paraqiteni në KB

Zhernovski deri tek Ivanov- mendohuni se me çfarë fjalimi do të paraqiteni në KB

Njujork 25 shtator 2918 (MIA) - Delegacion i përbërë nga presidenti Gjorge Ivanov dhe zëvendësminist... më tepër...

Xhaferi për MIA-n: Kuvendi ka besim në KSHZ-në dhe misionin e OSBE/ODIHR për referendum të zbatuar me sukses

Xhaferi për MIA-n: Kuvendi ka besim në KSHZ-në dhe misionin e OSBE/ODIHR për referendum të zbatuar me sukses

Shkup, 25 shtator 2018 (MIA) - Kuvendi dhe Trupi i tij koordinues për zbatimin e referendumit kanë b... më tepër...

Shapuriq: Masat qeveritare për rritjen ekonomike janë nxitje për investime të reja

Shapuriq: Masat qeveritare për rritjen ekonomike janë nxitje për investime të reja

Shkup, 25 shtator 2018 (MIA) - Ministri i angazhuar për rregullativë për përmirësim të klimës invest... më tepër...

Sugareski pret që rruga Rankovce - Kriva Pallankë të përfundojë sipas marrëveshjes

Sugareski pret që rruga Rankovce - Kriva Pallankë të përfundojë sipas marrëveshjes

Shkup, 25 shtator 2018 (MIA) - Ministri i Transportit dhe Lidhjeve Goran Sugareski pret që ndërtimi... më tepër...

Lëvizja BESA mbajti takim në Saraj

Lëvizja BESA mbajti takim në Saraj

Shkup, 25 shtator 2018 Lëvizja BESA mbrëmë qëndroi në Saraj, ku me sukses ka realizuar tubimin me q... më tepër...

Mozaik

Shitet shtëpia e modës "Versaçe"

Gazeta italiane "Koriere dela sera" sot kumtoi se ...

NASA zbuloi dy planete të reja

Vetëm pesë muaj pas nisjes, teleskopi orbital i NA...

Maqedonia e konfirmoi pjesëmarrjen në Eurovizionin 2019

Maqedonia e konfirmoi pjesëmarrjen në Eurovizionin...

Në Las Vegas hapet muzeu i marihuanës

Muzeu i marihuanës sot do të hapet në "qytetin e m...

Në Hënë ndodhet një njeri i varrosur

Në Hënë ka shumë "mbeturina" nga njerëzit që e kan...