• A-
  • A
  • A+
E martë, 16 Tetor 2018, 

"Krosroud bluz-bend" i Maqedonisë do ta hapë Festivalin e 22-të "Bluz dhe Soul"

"Krosroud bluz-bend" i Maqedonisë do ta hapë Festivalin e 22-të "Bluz dhe Soul"

Shkup, 21 shtator 2018 (MIA) - Me performim të bluz-bendit të Maqedonisë "Krosroud bluz-bend" (Crossroad Blues Band), i cili është në skenë më shumë se dy dekada, sonte do të fillojë Festivali i 22-të "Bluz dhe Soul" në organizim të Drejtorisë për Kulturë dhe Art - Shkup.

Në festivalin, i cili do të mbahet deri të dielën në tavernën "Star Grad" (Temov) në Çarshi, do të marrin pjesë muzikantë nga Serbia, Belgjika dhe Danimarka, me përzgjedhjen e Ivo Soldatoviq.

Блуз и соул програма

Pas koncertit të bendit të Maqedonisë, sonte do të performojë edhe kuarteti belge"Shakedown Tim & The Rhythm Revue" i krijuar nga Tim Shejkdaun, i cili  luan kombinim dinamik  të bluz, xhamp-bluz dhe bugi, deri në sving dhe ritëm edhe bluz.

Koncertet e festivalit treditor "Bluz dhe soul" do të fillojnë në orën 21. Biletat për çdo mbrëmje janë nga 200 denarë apo 500 denarë për bllok-bileta në të tre mbrëmjet. sn/mp/09:54

###

Të gjitha të drejtaj janë të mbrojtura.Ky material nuk mund të deponohet, botohet, transmetohet, korjohet dhe sërish të distribuohet në çfarëdolloj forme, pa leje me shkrim nga Ajencia Informative e Maqedonisë.NUK KA LAJME TË NDËRLIDHURA

Mozaik

Vdiq Pol Alen, themeluesi i Majkrosoftit

Themeluesi i Majkrosoftit, Pol Alen vdiq mbrëmë në...

Arda Turan përballet me 12,5 vite burg për sulm ndaj këngëtarit Berkaj Shahin

Prokuroria e Stambollit kërkoi dënim me burg prej ...

Familja e yllit të ndjerë Prins i ndalon Trampit t'i përdorë këngët e tij

Familja e yllit të ndjerë të muzikës pop, Prins, k...

Dukesha nga Saseks është shtatzënë

Princi britanik Hari dhe bashkëshortja e tij, duke...

Martesë e re në familjen mbretërore britanike

Princesha Juxhinia, mbesa e mbretëreshës Elizabeta...