• A-
  • A
  • A+
E martë, 16 Tetor 2018, 

Pol Mekartni me albumin më të shitur në SHBA pothuajse pas 40 viteve

Pol Mekartni me albumin më të shitur në SHBA pothuajse pas 40 viteve

Los Anxhelos, 18 shtator 2018 (MIA) - Albumi "Egypt station" (Stacioni egjiptian) i Pol Mekartni (76) është më i shituri javën e fundit në SHBA, dhe kjo ndodh për herë të parë pothuajse pas katër dekadave, publikoi revista muzikore "Billbord".

Ky është solo albumi i 17-të i ser Pol dhe ka 16 këngë. Nga nxjerrja e tij  më 7 shtator, albumi është shitur në 153.000 kopje në SHBA.

Për herë të fundit ish anëtari i "Bitëlls" e kishte albumin numër 1 në top listën amerikane para 36 viteve. sa/mp/11:18

###

Të gjitha të drejtaj janë të mbrojtura.Ky material nuk mund të deponohet, botohet, transmetohet, korjohet dhe sërish të distribuohet në çfarëdolloj forme, pa leje me shkrim nga Ajencia Informative e Maqedonisë.Mozaik

Vdiq Pol Alen, themeluesi i Majkrosoftit

Themeluesi i Majkrosoftit, Pol Alen vdiq mbrëmë në...

Arda Turan përballet me 12,5 vite burg për sulm ndaj këngëtarit Berkaj Shahin

Prokuroria e Stambollit kërkoi dënim me burg prej ...

Familja e yllit të ndjerë Prins i ndalon Trampit t'i përdorë këngët e tij

Familja e yllit të ndjerë të muzikës pop, Prins, k...

Dukesha nga Saseks është shtatzënë

Princi britanik Hari dhe bashkëshortja e tij, duke...

Martesë e re në familjen mbretërore britanike

Princesha Juxhinia, mbesa e mbretëreshës Elizabeta...