• A-
  • A
  • A+
E martë, 16 Tetor 2018, 

Tramp dërgon kritikë deri tani më të ashpër ndaj ndonjë ministri të tij

Tramp dërgon kritikë deri tani më të ashpër ndaj ndonjë ministri të tij

Uashington, 20 shtator 2018 (MIA) - Presidenti amerikan Donald Tramp ashpër ka kritikuar ministrin e Drejtësisë të SHBA-së, Xhef Seshans që paraqet deri tani kritikë më të ashpër nga ana e tij ndaj ndonjë anëtari të Administratës që ai ka emëruar.

Siç ka njoftuar DPA në intervistën për Televizionin Hil TV, Tramp mbrëmë ka deklaruar se ai "nuk ka ministër të Drejtësisë".

Kjo nuk është hera e parë që Tramp të kritikojë Seshansin, për shkak të vendimit të tij nga marsi i vitit 2017 të tërhiqet nga kontrolli mbi hetimin e Prokurorit special Robert Maler për kinse përzierjen ruse në zgjedhjet në SHBA në vitin 2016. Me vendim të këtillë, Seshans praktikisht u tërhoq nga mundësia të mbrojë presidentin e shtetit.

Tramp në intervistë ka vlerësuar se atë që ka bëra Seshans "është shumë e pandershme" dhe ka theksuar se "është i dëshpëruar shumë" prej tij.

Analistët vlerësojnë se këto sulme mbi Seshansin mund të paraqesin përgatitje të terrenit për ndërrimin e tij.

Seshans deri tani nuk është përgjigjur në akuzat e Trampit. fab/ 08:29

###

Të gjitha të drejtaj janë të mbrojtura.Ky material nuk mund të deponohet, botohet, transmetohet, korjohet dhe sërish të distribuohet në çfarëdolloj forme, pa leje me shkrim nga Ajencia Informative e Maqedonisë.Mozaik

Vdiq Pol Alen, themeluesi i Majkrosoftit

Themeluesi i Majkrosoftit, Pol Alen vdiq mbrëmë në...

Arda Turan përballet me 12,5 vite burg për sulm ndaj këngëtarit Berkaj Shahin

Prokuroria e Stambollit kërkoi dënim me burg prej ...

Familja e yllit të ndjerë Prins i ndalon Trampit t'i përdorë këngët e tij

Familja e yllit të ndjerë të muzikës pop, Prins, k...

Dukesha nga Saseks është shtatzënë

Princi britanik Hari dhe bashkëshortja e tij, duke...

Martesë e re në familjen mbretërore britanike

Princesha Juxhinia, mbesa e mbretëreshës Elizabeta...