• A-
  • A
  • A+
E hënë, 15 Tetor 2018, 

Agjencia iraniane e lajmeve Fars publikoi video me kërcënime ndaj Abu Dabit dhe Riadit

Agjencia iraniane e lajmeve Fars publikoi video me kërcënime ndaj Abu Dabit dhe Riadit

Teheran, 25 shtator 2018 (MIA) - Agjencia iraniane e lajmeve Fars, për të cilën besohet se është e afërt me Gardën revolucionare, publikoi video për sulme raketore mbi kryeqytetet e Arabisë Saudite dhe Emirateve të Bashkuara Arabe.

Agjencia e lajmeve Fars, videon fillimisht e publikoi në Tuiter, ndërsa pastaj e fshiu.

Siç njoftojnë mediat botërore, në xhirim janë parë sulme paraprake raketore të Gardës revolucionare dhe kuadër se si me snajper shënjestrohet drejt Abu Dabit dhe Riadit.

Autoritetet iraniane i akuzojnë shtetet rajonale sunite arabe për mbështetje të separatistëve arabë, për të cilët thonë se e kanë kryer sulmin e paradës ushtarake në Ahvaz të shtunën në të cilën kanë humbur jetën 25 persona, ndërsa 60 njerëz janë lënduar. mb/13:06

###

Të gjitha të drejtaj janë të mbrojtura.Ky material nuk mund të deponohet, botohet, transmetohet, korjohet dhe sërish të distribuohet në çfarëdolloj forme, pa leje me shkrim nga Ajencia Informative e Maqedonisë.NUK KA LAJME TË NDËRLIDHURA

Mozaik

Martesë e re në familjen mbretërore britanike

Princesha Juxhinia, mbesa e mbretëreshës Elizabeta...

Libri kthehet në bibliotekë pas 84 vitesh

Një burrë nga Luiziana i ka shpëtuar një gjobe të ...

Pas Kim Kardashjanit edhe Kanje Uest do të jetë i ftuar në Shtëpinë e Bardhë

Raperi Kanje Uest është ftuar në Shtëpinë e Bardhë...

Tejlor Suit fituese të Çmimeve muzikore amerikane

Tejlor Suit ka fituar katër çmime, mes të cilave e...

Tre dekada ka përdorë meteorit si mbështetës për derën

Një profesoreshë për gjeologji nga Universiteti i ...