• A-
  • A
  • A+
E enjte, 21 Qershor 2018, 

Mot me vranësira dhe i ftohtë, deri 16 gradë

Mot me vranësira dhe i ftohtë, deri 16 gradë

Shkup, 7 tetor 2017 (MIA) - Moti në Maqedoni do të jetë me vranësira dhe ftohtë me reshje të përkohshme të shiut, të cilat në disa vende do të jenë më vërshuese (mbi 20l/m2), kryesisht në pjesën perëndimore. Nëpër male mbi 1500 lartësi mbidetare do të ketë reshje të borës. Do të fryjë erë mesatare herë pas herë e përforcuar veriperëndimore, në disa momente deri mbi 70 km/h.

Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej pesë deri në 15 gradë, ndërsa ajo e ditës prej shtatë deri në 16 gradë Celsius.

Në Shkup do të mbajë mot i ngjashëm, me vranësira dhe ftohtë me reshje të përkohshme të shiut. Do të fryjë erë e përforcuar veriperëndimore. Temperatura e mëngjesit do të ulet deri në pesë gradë, ndërsa ajo e ditës do të rritet deri në 10 gradë Celsius.

Nga e diela pason periudhë e motit stabil dhe mot i thatë me rritje graduale të temperaturave.

###

Të gjitha të drejtaj janë të mbrojtura.Ky material nuk mund të deponohet, botohet, transmetohet, korjohet dhe sërish të distribuohet në çfarëdolloj forme, pa leje me shkrim nga Ajencia Informative e Maqedonisë.NUK KA LAJME TË NDËRLIDHURA