• A-
  • A
  • A+
E martë, 19 Qershor 2018, 

Tërmet i fuqishëm e goditi ishullin Tonga

Tërmet i fuqishëm e goditi ishullin Tonga

Uashington, 19 tetor 2017 (MIA) - Tërmet i fuqishëm me intensitet prej 6,4 ballë sipas Shkallës së Rihterit i goditi brigjet lindore të Ishullit Tonga.

Tani për tani nuk ka informata për dëme të shkatuara materiale apo për dukuri të cunamit.

Sipas të dhënave të Institutit gjeologjik amerikan, epiqendra e tërmetit ishte në thellësi relativisht të vogël, 14 kilometra nën sipërfaqen e tokës. ab/shk/09:01

###

Të gjitha të drejtaj janë të mbrojtura.Ky material nuk mund të deponohet, botohet, transmetohet, korjohet dhe sërish të distribuohet në çfarëdolloj forme, pa leje me shkrim nga Ajencia Informative e Maqedonisë.