• A-
  • A
  • A+
E mërkurë, 19 Shtator 2018, 

KB 2018: Ahmed Musa i solli fitore Nigerisë kundër Islandës

KB 2018: Ahmed Musa i solli fitore Nigerisë kundër Islandës

Volgograd, 22 qershor 2018 (MIA) - Nigeria bindshëm me rezultat 2:0 e mposhti Islandën në ndeshjen nga grupi D në Kampionatin botëror në Rusi.

Për reprezentacionin e Nigerisë kjo është fitorja e parë në MUndial, ndërsa shënues i të dy golave ishte Ahmed Musa.

Futbollistët nigerianë luajtën ndeshje të shkëlqyeshme, posaçërisht në pjesën e dytë kur presioni në golin e Islandës ishte i vazhdueshëm dhe u arritën të dy golat në minutën e 49-të dhe të 75-të.

Nigeria me këto tre pikë mbetet në lojë për fazën nokaut, ndërsa shanse kanë edhe Argjentina dhe Islanda, për shkak se për vendin e dytë në këtë grup do të vendoset në xhiron e fundit. ff/ab/19:50

###

Të gjitha të drejtaj janë të mbrojtura.Ky material nuk mund të deponohet, botohet, transmetohet, korjohet dhe sërish të distribuohet në çfarëdolloj forme, pa leje me shkrim nga Ajencia Informative e Maqedonisë.NUK KA LAJME TË NDËRLIDHURA