• A-
  • A
  • A+
E martë, 16 Tetor 2018, 

Misajllovski: Pushteti të tregojë se çka për të paraqet referendum të suksesshëm

Misajllovski: Pushteti të tregojë se çka për të paraqet referendum të suksesshëm

Shkup, 19 shtator 2018 (MIA) - VMRO-DPMNE sot ishte në mesin e qytetarëve të Çairit ku kishte takim edhe me komitetin komunal.

Në takimet me qytetarët përfaqësuesit e VMRO-DPMNE-së biseduan për  temën aktuale në vend, referendumin dhe për marrëveshjen, sipas tyre të dëmshme që kjo qeveri e nënshkroi, që do të ketë reflektim mbi gjithë popullin.

"Detyrimi ynë është që ta pyesim popullin çka mendon, ta shprehim qëndrimin tonë e ai është se çdo qytetar duhet vetë të prononcohet rreth kësaj çështje", theksoi Vllado Misjallovski, nënkryetari i VMRO-DPMNE-së.

Ai në takim me qytetarët theksoi se Qeveria duhet t'u japë përgjigje qytetarëve se cilat janë ato amendamente që i përgatisin, çka do të ndërrohet në Kushtetutë dhe kuptohet çka për ta paraqet referendum të suksesshëm? mb/21:08

###

Të gjitha të drejtaj janë të mbrojtura.Ky material nuk mund të deponohet, botohet, transmetohet, korjohet dhe sërish të distribuohet në çfarëdolloj forme, pa leje me shkrim nga Ajencia Informative e Maqedonisë.NUK KA LAJME TË NDËRLIDHURA

Mozaik

Vdiq Pol Alen, themeluesi i Majkrosoftit

Themeluesi i Majkrosoftit, Pol Alen vdiq mbrëmë në...

Arda Turan përballet me 12,5 vite burg për sulm ndaj këngëtarit Berkaj Shahin

Prokuroria e Stambollit kërkoi dënim me burg prej ...

Familja e yllit të ndjerë Prins i ndalon Trampit t'i përdorë këngët e tij

Familja e yllit të ndjerë të muzikës pop, Prins, k...

Dukesha nga Saseks është shtatzënë

Princi britanik Hari dhe bashkëshortja e tij, duke...

Martesë e re në familjen mbretërore britanike

Princesha Juxhinia, mbesa e mbretëreshës Elizabeta...