• A-
  • A
  • A+
E martë, 16 Tetor 2018, 

Ministrja gjermane e Mbrojtjes Ursulla fon der Lain në Maqedoni (video)

Ministrja gjermane e Mbrojtjes Ursulla fon der Lain në Maqedoni (video)

Shkup, 20 shtator 2018 (MIA) - Ministrja gjermane e Mbrojtjes, Ursulla fon der Lain sot qëndron për vizitë zyrtare në Republikën e Maqedonisë.

Fon der Lain sot në mëngjes u prit me nderime shtetërore dhe ushtarake para Ministrisë së Mbrojtjes, me ç'rast shkoi në tet-a-tet takim me ministren e Mbrojtjes së Republikës së Maqedonisë, Radmilla Shekerinska. Janë paraparë edhe bisedime të të dyja delegacioneve, si edhe deklarata për mediat.

Ministret Shekerinska dhe Fon der Lain sot do të marrin pjesë edhe në panel-diskutimin në organizim të fondacionit Konrad Adenauer, me temë "Roli i shoqërisë civile gjatë procesit të integrimit në NATO dhe BE". shk/09:08

###

Të gjitha të drejtaj janë të mbrojtura.Ky material nuk mund të deponohet, botohet, transmetohet, korjohet dhe sërish të distribuohet në çfarëdolloj forme, pa leje me shkrim nga Ajencia Informative e Maqedonisë.NUK KA LAJME TË NDËRLIDHURA

Mozaik

Arda Turan përballet me 12,5 vite burg për sulm ndaj këngëtarit Berkaj Shahin

Prokuroria e Stambollit kërkoi dënim me burg prej ...

Familja e yllit të ndjerë Prins i ndalon Trampit t'i përdorë këngët e tij

Familja e yllit të ndjerë të muzikës pop, Prins, k...

Dukesha nga Saseks është shtatzënë

Princi britanik Hari dhe bashkëshortja e tij, duke...

Martesë e re në familjen mbretërore britanike

Princesha Juxhinia, mbesa e mbretëreshës Elizabeta...

Libri kthehet në bibliotekë pas 84 vitesh

Një burrë nga Luiziana i ka shpëtuar një gjobe të ...