• A-
  • A
  • A+
E premte, 20 Prill 2018, 

Edhe Inesta bëri thirrje në dialog për zgjidhjen e gjendjes në Katalonjë

Edhe Inesta bëri thirrje në dialog për zgjidhjen e gjendjes në Katalonjë

Barcelonë, 5 tetor 2017 (MIA) - Kapiteni i Barcelonës Andres Iniesta bën apel për dialog ndërmjet Qeverisë së Spanjës dhe autoriteteve të Katalonjës, me qëllim që të ulen tensionet e shkaktuara pas referendumit për pavarësi.

"Asnjëher nuk komentoj publikisht situata aq të komplikuara, që shkakton ndjenja aq të ndryshme, por për momentin jetojmë në një situatë të jashtëzakonshme. E do vetëm një, para se të shkaktohet dëm më i madh, ju bëj thirrje përfaqësuesve zyrtar të realizojnë dialog", theksoi Iniesta.

Ai theksoi se nga dialogu përfitim do të kenë të gjithë.

"Bëni atë për ne. Meritojmë të jetojmë në paqe", ka potencuar futbollisti i Barcelonës. hr/bsh/16:55

###

Të gjitha të drejtaj janë të mbrojtura.Ky material nuk mund të deponohet, botohet, transmetohet, korjohet dhe sërish të distribuohet në çfarëdolloj forme, pa leje me shkrim nga Ajencia Informative e Maqedonisë.NUK KA LAJME TË NDËRLIDHURA

Mozaik

Restoranti i cili edhe ata pa të holla nuk i lë të uritur

Në qoftë se jemi të uritur, ndërsa nuk keni të hol...

Banania që kushtoi 930 funte

Një gabim i një supermarketi ka bërë një banane të...

Tina Tarner sjellë muzikal që pasqyron jetën e saj

Muzikantja e njohur Tina Tarner, ka realizuar një...

Paralajmërohet pjesa e katërt e sagës filmike "xXx"

Vin Dizel e paralajmëroi pjesën e katërt të sagës ...

Presidenti finlandez ka paguar 61 euro për një fluturim nga Kroacia

Në vizitën në Kroaci, presidenti finlandez Sauli N...