Skaloni e ruan "dhjetëshen" për Mesin

Skaloni e ruan "dhjetëshen" për Mesin

Buenos Ajres, 11 shtator 2018 (MIA) - Seleksionuesi i Argjentinës, Lionel Skaloni edhe më tej llogarit te Mesi edhe krahas asaj që futbollisti i Barcelonës nuk ishte në ekipin e "gauçosëve" në ndeshjet e fundit miqësore.

"Fanella me numrin 10 edhe më tej është rezervuar për Mesin. Kjo do të jetë ashtu derisa ai nuk vendos definitivisht për karrierën e tij përfaqësues", deklaroi Skaloni.

Lionel Mesi pas përfundimit të Kampionatit Botëror në Rusi deklaroi se me siguri do t'i japë fund pjesëmarrjeve për ekipin kombëtar. Megjithatë ai ende nuk ka sjell vendim përfundimtar.

Argjentina të shtunën pa Mesin e fitoi Guatemalën me rezultat 3:0 në ndeshjen e luajtur në Los Anxhelos. fb/bsh/08:24

###

Të gjitha të drejtaj janë të mbrojtura.Ky material nuk mund të deponohet, botohet, transmetohet, korjohet dhe sërish të distribuohet në çfarëdolloj forme, pa leje me shkrim nga Ajencia Informative e Maqedonisë.