• A-
  • A
  • A+
E enjte, 20 Shtator 2018, 

Fitore historike e futbollistëve të Kosovës

Fitore historike e futbollistëve të Kosovës

Prishtinë, 11 shtator 2018 (MIA) - Reprezentacioni i Kosovës mbrëmë në Prishtinë në stadiumin "Fadil Vokrri" e shënoi fitoren e parë në një ndeshje zyrtare në organizim të UEFA-s.

Kosova i fitoi Ishujt Faroe me rezultat 2:0 në Ligën D - Grupi-3 nga Liga e Kombeve. Golat i shënuan Arbër Zeneli dhe Atdhe Nuhiu.

Njëherit kjo ishte ndeshja e parë që reprezentacioni i Kosovës e luajti në terren vendor. Paraprakisht Kosova kur ishte nikoqir ndeshjet i luante në Shqipëri. fb/bsh/08:56

###

Të gjitha të drejtaj janë të mbrojtura.Ky material nuk mund të deponohet, botohet, transmetohet, korjohet dhe sërish të distribuohet në çfarëdolloj forme, pa leje me shkrim nga Ajencia Informative e Maqedonisë.