Shkëndija e mposhti Kozhufin dhe u plasua në të tetën e finales së Kupës

Shkëndija e mposhti Kozhufin dhe u plasua në të tetën e finales së Kupës

Gjevgjeli, 12 shtator 2018 (MIA) - Futbollistët e Shkëndijës me fitore prej 0:2 kundër Kozhufit në Gjevgjeli, me sukses e filluan mbrojtjen e titullit në Kupën e Maqedonisë.

Kampioni aktual i Maqedonisë në mënyrë rutinore u plasua në të tetën e finales. Besart Ibraimi në minutën e 13-të e çoi në epërsi Shkëndijën me rezultzat 0:1, dnërsa vetëm 15 minuta më vonë Omar Imeri i vendosi rezultatin përfundimtar.

Ndeshja mes Kozhufit dhe Shkëndijës ishte shtyer dy herë për shkak të obligimeve të klubit tetovar në ndeshjet evropiane dhe obligimet reprezentuese gjatë javës së kaluar. ab/19:38

###

 

Të gjitha të drejtaj janë të mbrojtura.Ky material nuk mund të deponohet, botohet, transmetohet, korjohet dhe sërish të distribuohet në çfarëdolloj forme, pa leje me shkrim nga Ajencia Informative e Maqedonisë.NUK KA LAJME TË NDËRLIDHURA

Mozaik

Shitet shtëpia e modës "Versaçe"

Gazeta italiane "Koriere dela sera" sot kumtoi se ...

NASA zbuloi dy planete të reja

Vetëm pesë muaj pas nisjes, teleskopi orbital i NA...

Maqedonia e konfirmoi pjesëmarrjen në Eurovizionin 2019

Maqedonia e konfirmoi pjesëmarrjen në Eurovizionin...

Në Las Vegas hapet muzeu i marihuanës

Muzeu i marihuanës sot do të hapet në "qytetin e m...

Në Hënë ndodhet një njeri i varrosur

Në Hënë ka shumë "mbeturina" nga njerëzit që e kan...