• A-
  • A
  • A+
E martë, 16 Tetor 2018, 

FIFA sonte e zgjedh më të mirin

FIFA sonte e zgjedh më të mirin

Londër, 24 shtator 2018 (MIA) - Federata botërore e fudbollit (FIFA) sonte do ta zgjedh fudbollistin e vitit. Dy fudbollistët më të mirë në dekadën e fundit, Lionel Mesi dhe Kristiano Ronaldo nuk do të marrin pjesë në ceremoninë solemne.

Mesi nuk gjendet në rrethin më të ngushtë prej tre të nominuarve. Aty janë Kristiano Ronaldo, Luka Modriq dhe Mohamed Salah.

Portugezi, i cili këtë verë u shpërngul në Juventus, nuk do të udhëtojë në Londër, për shkak të, siç thotë, lodhjes dhe obligimeve në ekip.

Pas refuzimit të pjesëmarrjes nga ana e Ronaldos, mediat botërore publikuan se çmimi "The Best" do të shkojë në duart e Modriqit.

Fillimi i ceremonisë u caktua për ora 20 e 30 minuta. bsh/13:22

###

Të gjitha të drejtaj janë të mbrojtura.Ky material nuk mund të deponohet, botohet, transmetohet, korjohet dhe sërish të distribuohet në çfarëdolloj forme, pa leje me shkrim nga Ajencia Informative e Maqedonisë.Mozaik

Vdiq Pol Alen, themeluesi i Majkrosoftit

Themeluesi i Majkrosoftit, Pol Alen vdiq mbrëmë në...

Arda Turan përballet me 12,5 vite burg për sulm ndaj këngëtarit Berkaj Shahin

Prokuroria e Stambollit kërkoi dënim me burg prej ...

Familja e yllit të ndjerë Prins i ndalon Trampit t'i përdorë këngët e tij

Familja e yllit të ndjerë të muzikës pop, Prins, k...

Dukesha nga Saseks është shtatzënë

Princi britanik Hari dhe bashkëshortja e tij, duke...

Martesë e re në familjen mbretërore britanike

Princesha Juxhinia, mbesa e mbretëreshës Elizabeta...