• A-
  • A
  • A+
E shtunë, 22 Shtator 2018, 

Shkëndija e mposhti Kozhufin dhe u plasua në të tetën e finales së Kupës

Shkëndija e mposhti Kozhufin dhe u plasua në të tetën e finales së Kupës

Gjevgjeli, 12 shtator 2018 (MIA) - Futbollistët e Shkëndijës me fitore prej 0:2 kundër Kozhufit në Gjevgjeli, me sukses e filluan mbrojtjen e titullit në Kupën e Maqedonisë.

Kampioni aktual i Maqedonisë në mënyrë rutinore u plasua në të tetën e finales. Besart Ibraimi në minutën e 13-të e çoi në epërsi Shkëndijën me rezultzat 0:1, dnërsa vetëm 15 minuta më vonë Omar Imeri i vendosi rezultatin përfundimtar.

Ndeshja mes Kozhufit dhe Shkëndijës ishte shtyer dy herë për shkak të obligimeve të klubit tetovar në ndeshjet evropiane dhe obligimet reprezentuese gjatë javës së kaluar. ab/19:38

###

 

NUK KA LAJME TË NDËRLIDHURA